Coaching - Studia

Niedługo rozpocznie się wrzesień. Ostatni miesiąc, podczas którego to większość studentów ma wolne i stara się naładować akumulatory przed nadchodzącym październikiem i rozpoczęciem kolejnego semestru. Wielu z nas wybrało już dawno kierunek studiów i czeka z niecierpliwością na ich start. Oraz na możliwość przyswojenia wiedzy i poznania dziesiątek nowych znajomych. Nie ma co ukrywać, że to właśnie na studiach poznajemy mnóstwo ciekawych osób i te znajomości zostają z nami czasem na stałe. Bardzo łatwo odnaleźć przyjaciela na tym samym kierunku, który wybraliśmy my. Bo skoro ma takie same zainteresowania i postanowił kolejne kilka lat spędzić na tej samej uczelni, to jest na to wielka szansa, że jest naszą bratnią duszą. Oraz na to, że dogadamy się na wielu płaszczyznach bardzo dobrze. Coaching – studia, to bardzo ciekawy i jeden z nowszych kierunków, jakie w ostatnich latach powstały i czym mocno interesuje się dzisiejsza młodzież.

Coaching – Studia i zawód coraz bardziej popularne w Polsce

Coaching - Studia i zawód coraz bardziej popularne w PolsceWielu z nas chciało by zostać coachem i motywować innych ludzi do zmiany stylu życia i uwierzenia w siebie. Wszak sporo osób co roku popada w depresję i nie potrafi z niej wyjść. Tacy ludzie jak coach i taki zawód jest więc mocno potrzebny na rynku i to bardzo dobry prognostyk, że tyle osób jest nim zaciekawionych. Coaching to zawód polegający na mówieniu do ludzi. Wspieraniu ich i dawaniu cennych życiowych rad.

Mój ulubiony coach

Ja sam mam mojego ulubionego coach’a i jest nim Mateusz Grzesiak. Jest to osoba, która potrafi niesamowicie zmotywować i widzę w nim idealnego mówcę, który odnalazł sens w życiu i realizuje się w 100%. Na Pana Mateusza trafiłem przypadkiem na jednym z portali, na których to można odtwarzać filmiki i vlogi różnych osób. Natrafiłem wtedy na filmik bodajże z występu z Niemiec, na którym to mówi do ludzi zgromadzonych tam w wielkiej sali w języku angielskim. Wszyscy zgromadzeni tam byli Niemcami. Na uszach każdy z nich miał słuchawki i mieli wszystko tłumaczone na swój język. Bardzo zaciekawiłem się wtedy tym tematem, gdyż nie wiedziałem o czymś takim jak coaching. Oraz o tym, że istnieją tacy mówcy motywacyjni.

Interesujące zakończenie wykładu

Gdy słuchałem Pana Mateusza, miałem na całym ciele ciarki i wiedziałem już, że jest to jedna z tych osób, która na mnie oddziaływuje i która może wywrzeć jakiś wpływ na to, jaką drogą będę szedł w życiu i jakie decyzje podejmował. Na końcu jego prawie godzinnego występu, Pan Grzesiak zmienia ton wypowiedzi na nieco bardziej podniosły i przestaje mówić też po angielsku. Zaczyna mówić głośno i donośnie po Polsku. Tłumacz wszystkim zgromadzonym na sali Niemcom już nie tłumaczy, gdyż nie zna naszego języka. Na sali jest kilka Polaków i wszyscy po zakończeniu jego monologu wstają i na stojąco biją brawo tak mocno jak się da.

Mówca motywacyjny powiedział tam w kilku zdaniach, byśmy nigdy nie wstydzili się tego z jakiego kraju pochodzimy. Oraz w jakim języku publicznie mówimy. Byśmy byli dumni z naszych korzeni i nie czuli się nigdy gorsi od ludzi z zachodu. Ponieważ mamy w sobie wielki potencjał. Starał się pokazać, że skoro on stoi na scenie w wielkim niemieckim mieście i przemawia do setek ludzi, którzy zapłacili za bilety i przyszli na jego występ, to mogą tak wszyscy mający w sobie jakiś poziom inteligencji, charyzmę i siłę, by to robić i by przemawiać do ludzi i ich psychiki. Była to piękna i wzniosła chwila. A mi na ciele pojawiło się mnóstwo ciarek i ogarnęło mnie wzruszenie.

Warto słuchać coachów

Jesteśmy wszyscy jednością i mamy takie same zdolności, jak ludzie z innych krajów. Często jednak przez to, że jesteśmy biedniejsi czujemy się zepchnięci w kąt i gorsi od ludzi z zachodu. A jest to bardzo złe podejście. Po to właśnie mówcy motywacyjni, czyli tak zwani coach’e. Zainspirowany występem Pana Mateusza, zacząłem coraz bardziej zagłębiać się ten temat i starać się poznać innych ludzi, który w ten sposób pracują i napawają ludzi wielkim optymizmem. Oraz przekazują im liczne pokłady swojej pozytywnej energii. Okazało się, że jest takich osób bardzo dużo i polubiłem sobie kilka na jednym z komunikatorów, na którym to można śledzić daną osobę, która jest dla nas w pewnym sensie inspiracją i czerpiemy z niej wiele wzorców.

Coaching – Studia warte rozważenia

Coaching - Studia warte rozważeniaReasumując już powoli, to cieszę się bardzo, że są na tym świecie bardzo mądrzy ludzie, którzy chcą przekazać swoją pozytywną energię innym i nie magazynują jej bez celu w sobie. Odnaleźli oni idealny sposób na zarobek, poprzez przyjemność, jaką z pewnością niesie pomaganie innym. Oraz świadomość, że mają taką moc i odwagę. A jest to sprawą niełatwą. Wyjście na środek sali, gdzie zgromadziły się setki, lub tysiące ludzi i przemawiać do nich w taki sposób, by ich mocno zaciekawić. Aby po zakończonym występie wyszli rozpromienieni i pożegnali oklaskami nasz występ, kłaniając się nisko i dziękując.

Wspieram więc mocno każdą osobę, która decyduje się iść na ten kierunek studiów i czuje w sobie siłę, by zostać mówcą i przekazać ludziom coś mądrego. Sprawia to bowiem, że nasze życie zmieni się w pozytywnym aspekcie, a my odzyskamy szczęście i zostaniemy naprowadzeni na dobrą drogę życiową. Odnajdziemy sens swojego istnienia i radość z życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here