Z czego i jak są produkowane etykiety samoprzylepne?

Wielu producentów docenia zalety etykiet samoprzylepnych. Przekonaj się, z czego są produkowane te etykiety. Etykiety samoprzylepne mogą być wykonane z różnych materiałów. Posiadają liczne walory użytkowe. Bardzo łatwo jest je nakleić na każdym praktycznie podłożu.

Etykiety samoprzylepne – podstawowe informacje

Etykiety samoprzylepne nazywane są również naklejkami lub nalepkami. Obecnie oferta rynkowa etykiet samoprzylepnych jest bardzo rozbudowana. Zawsze jednak elementem obligatoryjnym w każdej etykiecie jest warstwa zaaplikowanego kleju (zabezpieczona), za pomocą którego docelowo taka etykieta może zostać przyklejona do wybranego podłoża. Przyklejenie etykiety do podłoża polega na tym, że odrywa się warstwę zabezpieczającą klej od etykiety, następnie etykietę nakłada się na daną powierzchnię i dociska. W taki sposób etykieta zostaje naklejona na powierzchnię, na której ma się znajdować. Etykiety samoprzylepne wykonuje się z różnych materiałów. Najczęściej na rynku sprzedawane są etykiety samoprzylepne, wykonane z papieru matowego błyszczącego lub błyszczącego albo etykiety wykonane z papieru termicznego. Nowością na rynku są także etykiety samoprzylepne z tworzyw sztucznych, zabezpieczone dodatkową warstwą folii transparentnej.  Chętnie stosuje się obecnie etykiety samoprzylepne, ponieważ w prosty sposób nakleja się je na opakowaniach i butelka. Między innymi takie etykiety ma w swojej ofercie firma Unilogo.

Produkcja etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne są drukowane na specjalnych materiałach o właściwościach samoprzylepnych.   Drukarnia do wydrukowania etykiet samoprzylepnych najczęściej wybiera specjalistyczne papiery lub folię. Innymi słowy etykieta samoprzylepna jest drukowana na materiale, który ma specjalną powłokę samoprzylepną (zabezpieczona warstwa kleju). Produkcja etykiet samoprzylepnych przebiega zwykle tak, że podłoże drukowe pokrywa się odpowiedniej grubości warstwami kleju od strony przyszłego przyklejenia do podłoża. Zwykle przy etykietach samoprzylepnych warstwa nałożonego kleju jest dodatkowo zabezpieczona. Stąd etykiety samoprzylepne przed ich użyciem mogą być z łatwością w różnych miejscach transportowane oraz przechowywane. Dopiero zerwanie warstwy ochronnej umożliwia naklejenie etykiety samoprzylepnej na powierzchnię przedmiotu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here