Elektroradiologia - studia

Czy zdałeś maturę, ale dalej nie masz pojęcia w jakim zawodzie się kształcić? Czy zastanawiałeś się już jaki kierunek studiów wybrać dla siebie? Interesują Cię przedmioty ścisłe, takie jak matematyka, chemia, fizyka z astronomią i biologia, a także rozbudowane procesy życiowe zachodzące w ciele człowieka? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś! W ofercie polskich uczelni wyższych można wyróżnić wiele kierunków w zakresie medycyny: lekarski, lekarsko – dentystyczny, farmację, fizjoterapię, pielęgniarstwo, położnictwo, dietetykę i wreszcie elektroradiologię. Kierunek elektroradiologia skupia w sobie wszystkie medyczne dziedziny, co na pewno Cię zafascynuje. Jeśli od dawna podobała Ci się praca wyższego personelu medycznego, a zatem praca z ludźmi, w prestiżowym białym fartuchu i na szpitalnym oddziale, ale niekoniecznie jako lekarz, nie musisz się dłużej zastanawiać. Elektroradiologia – studia i wymarzona praca czeka właśnie na Ciebie.

Elektroradiologia – studia

Elektroradiologia - studiaKierunek ten oferuje gamę różnorodnych zajęć z zakresu diagnostyki i terapii z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, gamma, protonowego, neutronowego oraz ultradźwięków, a także terapii wykorzystującej techniki zaczerpnięte z obszaru fizyki medycznej. Podczas edukacji na kierunku elektroradiologia dowiesz się jak jest zbudowany i w jaki sposób funkcjonuje organizm ludzki. Pozwolą Ci na to zajęcia z przedmiotów ogólnych, między innymi z anatomii człowieka oraz fizjologii.

Ponadto, dowiesz się jakie są zasady obsługi sprzętu radiologicznego i radioterapeutycznego. Zgłębisz także wiedzę na temat diagnostyki radioizotopowej. Elementarne przygotowanie do zawodu będzie wymagało również znajomości obowiązujących przepisów ochrony radiologicznej i podstawowej wiedzy z zakresu zdrowia publicznego. Jest to niezwykle istotne, aby wykonywana przez Ciebie w przyszłości praca była całkowicie bezpieczna.

Co więcej, zdobędziesz umiejętność posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu elektroradiologii i nauk pokrewnych na poziomie B2. Po osiągnięciu wykształcenia z dziedziny elektroradiologii będziesz wiedzieć wszystko na temat sprawowania kontroli i obsługi aparatury elektromedycznej oraz wykonywania badań i zabiegów mieszczących się w obszarze diagnostyki obrazowej. Nauczysz się wykonywać i wywoływać zdjęcia rentgenowskie, a także dostarczać je do oceny przez lekarzy.

Jako elektroradiolog będziesz przygotowywać również pacjentów do leczenia i planować ich radioterapię. Nie będzie Ci obca ultrasonografia, elektrokardiografia, elektroencefalografia, elektromiografia, scyntygrafia, NMR czy też nowinki z branży medycyny nuklearnej. Aby podjąć naukę na kierunku elektroradiologia – studia zacznij jak najszybciej!

Kierunek ten oferują prawie wszystkie wyższe uczelnie medyczne w Polsce

Między innymi: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Jagielloński „Collegium Medicum” w Krakowie oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika „Collegium Medicum” im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Ponadto studia na tym kierunku proponowane są przez wiele placówek prywatnych, na przykład w Sosnowcu czy we Wrocławiu. Na pewno każda z tych uczelni sprawi, że nauka z zakresu elektroradiologii będzie dla Ciebie lekka i przyjemna, a zdobyta wiedza z łatwością pozwoli Ci na znalezienie wymarzonej pracy.

Aby zostać elektroradiologiem możesz wykorzystać dwie opcje: rekrutować na studia pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia i zakończyć studia egzaminem licencjackim lub kontynuować je na studiach drugiego stopnia i zakończyć edukację z tytułem magistra elektroradiologii. Po obronie licencjatu z możesz wybrać także inny kierunek na studia magisterskie, na przykład zdrowie publiczne.

Zatrudnienie po elektroradiologii

Zatrudnienie po elektroradiologiiJako wykształcony licencjat lub magister elektroradiologii bez trudu znajdziesz zatrudnienie w zakładach radiologii, często również na stanowiskach kierowniczych. Ponadto, praca będzie czekała na Ciebie w zakładach i pracowniach radioterapii, audiologii, medycyny nuklearnej czy też elektrofizjologii. Możesz wykorzystywać również zdobytą wiedzę w pracowniach EKG, EEG, EMG. czy też w zakładach zajmujących się diagnostyką obrazową i technikami radioterapii.

Spotkasz się również z ofertami pracy w inspektoracie ochrony radiologicznej, oddziale medycyny ratunkowej w szpitalu oraz w sektorze marketingowym sprzętu medycznego. Możesz także świadczyć usługi doradcze i nadzorować pracę techników. Jako elektroradiolog będziesz mieć możliwość obchodzić własne święto w dniu 8 – go listopada, który jest Międzynarodowym Dniem Elektroradiologa.

Zawód ten na pewno przyniesie Ci ogromną satysfakcję i pozwoli na zrealizowanie życiowych planów. Elektroradiologia to studia dla miłośników nauk ścisłych i medycznych, a także dla osób, którzy zainteresowani są kierunkami innowacyjnymi i przyszłościowymi. Jako wykształcony elektraradiolog znajdziesz zatrudnienie nie tylko na polskim rynku, ale także za granicą. Nie wahaj się! Elektroradiologia – studia właśnie dla Ciebie!

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here