W co najlepiej inwestować pieniądze

Obecnie lokowanie pieniędzy na lokatach bankowych stało się niemal zupełnie nieopłacalne. Posiadacze wolnych środków odchodzą więc zatem od lokat i coraz częściej poszukują bardziej zyskownych, ale przy tym także mniej bezpiecznych form inwestycji. Rynek oferuje bardzo wiele możliwości, jednak wraz z potencjalnymi zyskami rośnie ryzyko. Nie każda zaś zainteresowana inwestowaniem osoba ma właściwą wiedzę o zarządzaniu ryzykiem. Ludzie często zadają pytanie: w co najlepiej inwestować pieniądze?

W co najlepiej zainwestować pieniądze – porady.

Oferta produktów inwestycyjnych jest ogromna – od tych bardziej bezpiecznych, do wysoce ryzykownych. Nie ma więc jednoznacznej rekomendacji, jaka opcja będzie tą najkorzystniejszą. Wszystko zależy od tego, jak wysokie ryzyko jesteśmy w stanie zaakceptować oraz jak dużą wiedzę mamy w obszarze inwestowania. Zanim zdecydujemy się na podjęcie danej inwestycji, warto dodatkowo zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami: po co chcemy inwestować, jak wiele wolnych środków posiadamy, czy mamy czas na zajmowanie się naszymi inwestycjami. Należy zaakceptować fakt, iż każda inwestycja to możliwość poniesienia pewnej straty. Jeśli nie chcemy zatem stracić ani jednej złotówki, lepiej odpuścić sobie inwestowanie, a środki ulokować na wspomnianej już lokacie lub obligacjach skarbowych. Przejdźmy zatem do konkretów.

Jakie rodzaje produktów inwestycyjnych oferuje nam rynek?

1) Obligacje korporacyjne, które emitowane są przez przedsiębiorstwa. Decydując się na tę formę inwestycji, trzeba być jednak świadomym, że odpowiednia analiza wyników spółki, którą jesteśmy zainteresowani może potrwać nawet kilka dni.

2) Inwestowanie na giełdzie. Będzie to dobry wybór, jeśli mamy odpowiednią ilość czasu na naukę i nie szukamy błyskawicznych zysków.

3) Crowdfunding udziałowy – rynek popularny na świecie, jednak w Polsce jeszcze mało rozwinięty. Ta forma opiera się na inwestycjach wielu inwestorów w przedsiębiorstwa, które poszukują kapitału na swój rozwój. Istnieje kilka platform crowdfundingowych w Polsce, takich jak Beesfund czy CrowdWay.

4) Inwestowanie na rynku walutowym Forex. Jest to ogromny rynek, na którym gra wymaga jednak dużego zaangażowania i nauki.

5) Fundusze inwestycyjne, które są alternatywą zysków w dłuższym terminie. Nie wymagają one dużej wiedzy własnej inwestora, ale za to pojawia się tu kategoria opłaty za zarządzanie, a ta niestety wcale nie musi być symboliczna.

6) Inwestycja w kryptowaluty, która cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem młodych osób. Trudno je jednak analizować tak, jak klasyczne instrumenty rynkowe, ponieważ ulegają bardzo wysokim wahaniom.

7) Metale szlachetne, kuszące wysokimi zyskami w długim terminie. Można na nich spekulować, bądź kupować je w postaci fizycznej, jako zabezpieczenie na kryzysowe sytuacje.

Zarządzanie pieniędzmi to obszar, z którym do czynienia będziemy mieć do końca życia. Możliwości inwestycyjnych jest bardzo wiele, jednak aby osiągać zyski, trzeba przede wszystkim chcieć uczyć się nowych rzeczy. Każdy chciałby zarobić, ale to niemożliwe bez odpowiedniej wiedzy, której nikt niestety nie zdobędzie „od zaraz”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here