gdzie najlepiej założyć konto bankowe

Przechowywanie pieniędzy w domu już dawno jest niestosowane. Co prawda niektórzy starsi ludzie dalej mówią, że wolą dostawać wypłaty od listonosza niż na konto oraz przechowywać pieniądze „w skarpecie”, ponieważ nie ufają bankom. Takie podejście jest jednak mało zrozumiałe. Jeśli wybierzemy odpowiedni bank, który ma długą historię oraz jest odpowiednio zabezpieczony, naszym pieniądzom nic nie grozi. Banki tak samo jak osoby prywatne czy firmy posiadają stosowne ubezpieczenia. Dopiero ogólnoświatowy krach mógłby wywołać takie straty u banku, że ten mógłby nie wypłacić nam naszych pieniędzy i odmówić upadłość. Tymczasem jednak, takie sytuacje spotykane są bardzo rzadko i praktycznie tylko w niszowych bankach. Pozostaje pytanie: gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

Jak założyć konto bankowe

Każda osoba w dzisiejszych czasach powinna posiadać konto bankowe zwłaszcza, że założyć jest je teraz łatwiej niż kiedykolwiek. Jeszcze nie tak dawno wiązało się to z masą papierkowej roboty. Teraz nie musimy nawet udawać się do banku. Wystarczy wypełnić stosowny wniosek przez internet, a kurier przyjedzie do nas z gotową umową. Później jeszcze tylko oczekiwanie na kartę do naszego konta i wszystko załatwione. Łatwo, szybko i wygodnie.

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

Jednak, żeby założyć konto najpierw należy wybrać bank, który oferuje nam dobre warunki. Dowiedzieliśmy się już, że nie należy wybierać małych banków o podejrzanej reputacji, czy takich które dopiero co się otworzyły. Przed wybraniem banku powinniśmy co nieco o nim poczytać i dowiedzieć się, jakie warunki oferuje, żeby wiedzieć gdzie najlepiej założyć konto bankowe.
Zasady prowadzenia kont w różnych bankach różnią się od siebie znacząco. Podstawową kwestią, która zapewne będzie nas interesować jest fakt, czy prowadzenie konta jest darmowe, czy płatne. Jeśli jest płatne, powinniśmy dowiedzieć się ile kosztuje. Często w bankach, w których prowadzenie konta nie jest darmowe istnieją sposoby, żeby uniknąć opłaty. Wystarczy np. wykonać odpowiednią ilość operacji kartą w ciągu miesiąca czy też wykonać transakcje na odpowiednią sumę. Zwykle warunki te są dość łatwe do spełnienia.

Konto bankowe – opłaty

Z drugiej strony, są banki w których samo prowadzenie konta jest darmowe, za to rekompensują sobie tą kwotę opłatą za kartę, jaką mamy przypisaną do konta, która czasem nie jest wcale taka niska.
Kolejną sprawą, która nie powinna umknąć naszej uwadze gdy zastanawiamy się gdzie najlepiej założyć konto bankowe są prowizje od opłat z bankomatów. Utarło się, że z bankomatów należących do banku w którym mamy konto możemy wypłacać dowolną kwotę bez prowizji. Co innego z bankomatami w innych placówkach. Czasami prowizja taka wynosi kilka groszy – czasem jest liczona procentowo od transakcji. Wtedy przy większych wypłatach gotówki możemy już ją odczuć, gdy sięgnie kilku czy wręcz kilkunastu złotych. Jeśli chcemy prowadzić także rachunek oszczędnościowy, lub po prostu gdy będziemy mieli jakąś odłożoną sumę na głównym koncie odpowiedzią na pytanie gdzie najlepiej założyć konto bankowe jest bank, w którym takie konto jest najlepiej oprocentowane, a nasze środki mogą pracować na siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here