Praca Łódź - czy warto pracować w Łodzi?

To, co pierwsze przychodzi na myśl związanego z Łodzią, to jej centralne położenie oraz niespotykane nigdzie w Polsce na tak szeroką skalę zabytki architektury przemysłowej. Warto jednak wiedzieć, że jest również miastem, w którym w ostatnich latach podjęto wiele przedsięwzięć oraz inwestycji, w wyniku których powstały nowe miejsca pracy, co ma bezpośredni wpływ na zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę.

Dlaczego Łódź to dobry wybór?

Coraz chętniej podejmujemy wyzwania i nie boimy się radykalnych posunięć. To, co często bywa głównym motorem zmian to praca. Łódź jest obecnie miastem, w którym można zauważyć braki kadrowe w wielu obszarach biznesu. Szczególnie prężnie rozwija się tutaj branża IT, w związku z czym poszukiwani są zarówno specjaliści, jak i pracownicy średniego i niższego szczebla.

Zalety mieszkania w Łodzi

Łódź to miasto, w którym zaczyna widzieć potencjał wiele osób. To miasto szczególnie ulubione przez artystów oraz ludzi ceniących awangardową tradycję i postindustrialną zabudowę. Łódź została zbudowana na wzór Paryża – jest wbrew pozorom pełna zielonych zakątków i przepięknych nietuzinkowych miejsc. Łódź powoli, ale konsekwentnie staje się bardzo atrakcyjnym i wygodnym miejscem do życia. Kolejnym argumentem będącym zdecydowanie na plus jest fakt, że od wielu lat Łódź jest wśród miast, w których ceny mieszkań są najniższe w kraju. Za własne M4 trzeba tutaj zapłacić prawie o połowę mniej niż w Warszawie. Z roku na rok w Łodzi realizowanych jest coraz więcej inwestycji deweloperskich w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach.

Kulturalny ośrodek

Łódź nierozerwalnie łączy się z wielkimi nazwiskami świata sztuki. Słynna łódzka szkoła filmowa może poszczycić się takimi absolwentami, jak: Roman Polański lub Andrzej Wajda. To miasto, w którym od wielu lat odbywają się liczne eventy, pokazy i festiwale, choćby Łódź Design oraz Light Movie i Fotofestival. W wielu starych fabrykach i budynkach produkcyjnych znajdują się obecnie pięknie przystosowane lofty, które służą za galerie sztuki, kafejki, miejsca spotkań i niezwykle klimatyczne stare osiedla np. Księży Młyn. Łódź to nie tylko ulica Piotrkowska i Manufaktura – to olbrzymie miasto, które tętni sztuką.

Tereny zielone

Wbrew obiegowej opinii, jakoby Łódź była szarą post fabryczną metropolią, jest to bardzo zielone miasto. Park na Zdrowiu i Las Łagiewnicki to tylko niektóre z kilkudziesięciu znajdujących się tutaj parków. Warto wspomnieć, że Las Łagiewnicki jest jednym z największych obszarów leśnych znajdujących się w strefie miejskiej.

Czytaj także: Czy praca w Katowicach to dobry pomysł?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here