Studia hotelarskie

Poziom hotelarstwa w Polsce, z każdym rokiem poprawia się. Ilość hoteli o odpowiednim standardzie powiększa się. Szczęśliwie czasy, gdy królowały jedynie przybytki, których nie dało zaliczyć się do żadnej kategorii minęły. Przy drogach masowo pojawiły się hotele, które poza nazwą, nie miały z tym nic wspólnego. Obskurne, bez śniadań i odpowiedniej obsługi sprawiały wrażenie noclegowni dla bezdomnych. Ilość hoteli na odpowiednim poziomie, nawet w mieście średniej wielkości, była zatrważająca. Trudno sobie obecnie wyobrazić, że szukając przyzwoitego hotelu nie jesteśmy w stanie go znaleźć. Jednak standard świadczenia usług hotelarskich znacznie się podwyższył. Nie bez znaczenia jest fakt, że od kilkunastu lat zaczęły intensywnie funkcjonować studia hotelarskie.

Studia hotelarskie jako wizytówka zmian w branży hotelarskiej

Studia hotelarskie jako wizytówka zmian w branży hotelarskiejIch pojawienie się sprawiło, że w kraju pojawiły się osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i wystarczającą wiedzę do pracy w tej branży. Szczególnie istotne jest to z perspektywy osoby korzystającej z usług hotelowych. Jeszcze niedawno, pojawiając się w recepcji hotelu, nawet posiadającego gwiazdki, musieliśmy się liczyć z bardzo nieprzyjemnym przywitaniem. W recepcji musieliśmy czekać, nim ktoś łaskawie zajmie się nami. Zameldowanie się, również trwało nieskończenie długo. Katastrofą było pojawić się po cudzoziemcu. Często, recepcjonista łamaną angielszczyzną próbował obsłużyć zdezorientowanego gościa. Sam standard pokojów też pozostawiał wiele do życzenia. Nie zawsze dobrze doprana pościel, bywało, że kurze nie były ścierane też od wielu dni.

Ale na szczęście, w większości przypadków, takie sytuacje odeszły w przeszłość. Ciekawym takich wrażeń, można polecić wyjazd do jakiegoś egzotycznego kraju i zameldowanie się w hotelu niskiej kategorii, Da to pojęcie jak to kiedyś wyglądało u nas. Dotyczy to przede wszystkim młodszego pokolenia, które przyzwyczajone jest do przebywania w odpowiednim standardzie.

Studia hotelarskie, stanowią doskonały początek dla osoby, która planuje związać swoją przyszłość z tą branżą

Niezależnie, czy jest to osoba, która chce pracować dla hotelu, być jego managerem, czy jest to osoba, która planuje w przyszłości posiadać swój własny hotel. Studia takie dają niezbędną podstawę do zajmowania się tym zagadnieniem.

Przyglądając się zasadom panującym w różnego rodzaju szkołach hotelarskich, od razu można zauważyć, że są to inne szkoły. Uczący, już od samego początku ,są przyzwyczajani, czy wręcz uczeni właściwego ubierania się. Wyśmiewane w innych szkołach mundurki, w tego typu szkołach stanowią standardowy ubiór. Uczniowie, wszelkiego typu szkól hotelarskich, muszą przyzwyczaić się, muszą mieć świadomość, że poprzez swój ubiór, wyrażają szacunek do gości. Nie ma tu dowolności, nie ma miejsca na ekstrawagancję. Prosta, klasyczna elegancja. Bez dodatkowych udziwnień, dodatków. W przypadku kobiet prosta, nie rzucająca się w oczy biżuteria. Mężczyźni również nie powinni ubierać kolorowych, rzucających się w oczy strojów. Biała koszula, klasyczny garnitur są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście w przypadku mężczyzn jedyną dopuszczalną, widoczna biżuterią jest zegarek. Również nie powinien być jakiś bardzo ekstrawagancki. Proste klasyczne urządzenie. Tak jak cały strój.

Znajomość języków obcych

Kolejnym, niezwykle istotnym tematem, który jest jedną z podstawowych kwestii w szkołach uczących przyszłych pracowników hotelarstwa, jest znajomość jeżyków obcych. Znajomość języka angielskiego jest bezwzględnie konieczna. Jest to przecież język, w którym można się komunikować na całym świecie. Niewiele jest miejsc, w których będziemy mieli z tym problem. Bardzo dobrze, jeżeli pracownik hotelu, swobodnie porozumiewa się też w innych językach.

Bardzo przydatnym językiem, zwłaszcza w polskich realiach jest język niemiecki. Przydatny bywa język francuski. Dobrze jeśli zna się język hiszpański. Tak naprawdę, w tej branży, należy liczyć się z tym, że wśród naszych gości pojawią się osoby z całego świata. Dlatego też znajomość języków obcych na bardzo dobrym poziomie jest niezbędna. Znajomość dwóch języków obcych to podstawa, a każdy więcej jest dużym atutem dla osoby, która chciałaby pracować w tej branży.

Studia hotelarskie dają kompletne wykształcenie

Studia hotelarskie dają kompletne wykształcenieDodatkowo, osoby uczące się w szkołach hotelarskich i kończące studia hotelarskie, poznają całokształt funkcjonowania takiego obiektu. Osoba kończąca taką szkołę musi znać każdy przejaw funkcjonowania hotelu oraz zarządzania nim. Zarówno od strony organizacyjnej, jak też uczą się podstaw dobrego zachowania, potrafią odpowiednio zaaranżować stoły w restauracji, oraz wystrój pokoju hotelowego. Otrzymują szeroką wiedzę, która pozwala im stać się prawdziwymi profesjonalistami.

Bardzo często wyjeżdżając na wakacje, spotkamy się w różnych hotelach na świecie, z różnym rodzajem obsługi. Nie zawsze jest tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Za każdym razem, podczas pobytu we Francji, nie mogę się nadziwić awersji pracowników hotelowych do języka angielskiego. Nie tylko pracowników zresztą . Ogólnie, Francuzi nawet jeżeli dobrze mówią po angielsku, to w swoim kraju, uparcie będą zwracali się tylko po francusku. Podróżując po świecie można dopiero teraz dostrzec jak wielka przemiana dokonała się w naszym hotelarstwie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here