Studia inżynierskie - dlaczego warto je wybrać?

Powszechnie wiadomo, że osoba, która lubuje się w przedmiotach ścisłych, ma spore szanse na znalezienie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Od liczb się nie ucieknie i są one obecne praktyczne w każdej dziedzinie nauki. W codziennym życiu również często trzeba coś obliczyć, zmierzyć, oszacować czy logicznie ułożyć i wyjaśnić. Pracodawcom bardzo zależy, by w ich firmie był zatrudniony pracownik, który działa dokładnie, bezbłędnie i umie wykorzystać konkretne dane. Zatem jaki kierunek wybrać, aby nie martwić się o przyszłość? Studia inżynierskie oferują szeroki wachlarz możliwości.

Architektura i informatyka

Te dwa kierunki są najczęściej wybierane przez przyszłych studentów. Dlaczego? Obecnie na rynku pracy pojawiło się wiele nowych firm, które potrzebują dobrych programistów. Ich zadaniem jest tworzenie stron internetowych, pisanie indywidulanych aplikacji dla klienta, czy dbanie o sprawność techniczną urządzeń. Z racji tego, że technologia rozwija się bardzo szybko, zapotrzebowanie na informatyków i programistów będzie tylko rosnąć. Z kolei architektura cieszy się popularnością ze względu na częste inwestycje w osiedla mieszkaniowe, rozbudowy dróg, bądź kształtowanie otoczenia. Ludzie z chęcią proszą architektów o pomoc w zaprojektowaniu przyszłego domu, a inwestorzy o przedstawienie dokładnego planu technicznego biurowców czy innych, dużych budynków.

Studia inżynierskie w Warszawie

Wskazane wyżej zawody gwarantują też wysokie zarobki i ciągłość zleceń, jednak pod warunkiem, że jest się profesjonalistą w swoim fachu. Warto zatem wybrać uniwersytet lub uczelnię, która oferuje bogaty i ciekawy program nauczania. Jedną z bardziej interesujących propozycji może pochwalić się Grupa Uczelni Vistula (www.vistula.edu.pl). Studia inżynierskie prowadzone są przez ekspertów w swojej dziedzinie, którzy nierzadko nadal są czynni zawodowo. Dodatkowo uczelnia pomaga znaleźć miejsce do odbycia praktyk. Można być pewnym, że wybrana placówka jest sprawdzona, a czas praktyk zostanie wykorzystany na poszerzanie wiedzy praktycznej bardzo efektywnie. Należy też zaznaczyć, że pracownie Vistuli wyposażona jest w najnowsze programy graficzne i komputerowe, co umożliwi kształcenie z zakresu prezentacji, programowania czy grafiki.

Kariera po studiach inżynierskich

Absolwenci architektury i informatyki z pewnością nie będą mieli trudności ze znalezieniem zatrudnienia i wysokością wynagrodzenia. Wystarczy tylko potwierdzić swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne pracodawcy, by dostać się do wymarzonej pracy. Informatycy czy programiści z powodzeniem mogą odpowiadać na oferty ośrodków badawczo-rozwojowych, korporacji o lokalnym i międzynarodowym zasięgu, firm zajmujących się programowaniem i rozwojem narzędzi oraz systemów informatycznych, czy agencji interaktywnych. Natomiast architektów poszukiwać będą biura i pracownie projektowe, teatry, studia telewizyjne, firmy zarządzające nieruchomościami bądź budowlane oraz urzędy miasta, gminy i powiatu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by otworzyć własną działalność. Możliwości, jakie dają studia inżynierskie, jest mnóstwo. Wystarczy wybrać tylko kierunek ścisły, który najbardziej nas interesuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here