studia podyplomowe online

Ukończyłeś studia magisterskie i zastanawiasz się co dalej? Chciałbyś kontynuować naukę, ale ciążą nad tobą obowiązki rodzinne i praca? Studia podyplomowe online to idealne dla ciebie rozwiązanie. Dzięki temu znajdziesz czas na naukę, pracę i rodzinę. Tego rodzaju studia pozwolą ci na znaczne podniesienie kwalifikacji.

Czym są studia podyplomowe?

studia podyplomowe onlineJaka jest specyfika studiów podyplomowych? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że są to studia uzupełniające. Można się na nie zapisać dopiero po ukończeniu studiów magisterskich. Z zasady służą do poszerzania wiedzy i zdobycia nowych kwalifikacji, niekoniecznie w ramach tego samego kierunku, z jakiego uzyskaliśmy dyplom magistra. Może to być dziedzina pokrewna. Studia podyplomowe trwają z reguły 2 lata, czyli w sumie semestry. Organizowane są praktycznie na każdej uczelni wyższej w kraju. Ukończenie tego rodzaju studiów w znacznym stopniu podnosi nasze kwalifikacje w danej dziedzinie i bardzo poszerza naszą wiedzę. Jeśli więc nie chcemy kończyć naszej edukacji na dyplomie magistra, studia podyplomowe wydają być dla nas odpowiednim rozwiązaniem.

Czy warto kontynuować naukę na podyplomówce?

Z pewnością wielu absolwentów uczelni wyższych zastanawia się, czy warto kontynuować naukę na studiach podyplomowych. Oczywiście odpowiedź może być tylko jedna – warto. Studia podyplomowe w znacznym stopniu podnoszą nasze umiejętności i kwalifikacje. Zyskujemy jeszcze szerszą i bardziej wnikliwą wiedzę. Ponadto tego rodzaju studia mogą pozwolić nam na uzupełnienie wiedzy, której nie zdołaliśmy uzyskać na studiach. To bardzo ważna kwestia jeśli chcemy zostać specjalistami w swojej dziedzinie. Studia podyplomowe pomogą nam uzyskać specjalizacje z niszowym kierunków w naszej dziedzinie. Stąd też stoimy na stanowisku, że absolutnie warto poświęcić swój czas, a często również pieniądze na tego rodzaju studia.

Dla kogo studia podyplomowe?

Do kogo w szczególności kierowana jest oferta studiów podyplomowych? Przede wszystkim do ambitnych absolwentów uczelni wyższych. Oczywiście może nie tak ambitnych, jak ci , którzy rozpoczęli studia doktoranckie. Jednak oczywiście wiadomo, że wielu studentów po ukończenie magisterki spoczywa na laurach i skupia się na pracy. Natomiast cześć z nich jednak pragnie dalej się kształcić, poszerzać swoje horyzonty i zyskiwać nowe kwalifikacje. Dla nich właśnie utworzono ten rodzaj studiów. Jest też jednak spora część osób, które chciałyby kontynuować naukę, ale obowiązki rodzinne i praca na to im nie pozwalają. Czy takie osoby stoją na straconej pozycji? Jakie rozwiązania można im zaproponować?

Studia podyplomowe online

Świetnym rozwiązaniem dla takich osób są studia podyplomowe online. Jeśli chodzi o aspekty merytoryczne, to tego rodzaju studia niczym nie różnią się od klasycznych studiów podyplomowych. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę tryb nauczania, sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Jak sama nazwa wskazuje nauka odbywa się w tym wypadku drogą online. W zasadzie sam tok nauki jest jak najmocniej zindywidualizowany. Student otrzymuje zakres materiału, który musi opanować. Często ma to formę filmików z wykładami, plików tekstowych itp. Oczywiście na same egzaminy należy stawić się osobiście na uczelni. Wymagania będą naturalnie takie same, jak dla studentów uczących się w trybie stacjonarnym.

Co warto studiować?

studia podyplomowe onlineNa studiach podyplomowych przede wszystkim warto studiować specjalizacje kierunku, który ukończyliśmy na studiach magisterskich. Wówczas podyplomówka będzie dla nas uzupełnieniem , bądź rozwinięciem wiedzy i umiejętności z naszej dziedziny wiedzy. Oczywiście to jedyne możliwości, jakie możemy dzięki tym studiom osiągnąć. Możemy bowiem również studiować inny kierunek, choć pokrewny do kierunku, który ukończyliśmy na studiach. Tutaj jednak musimy być ostrożni. Możemy bowiem spotkać się z sytuacji, gdzie nasza wiedza będzie niewystarczająca dla zrozumienia pewnych zagadnieniem. Sporo więc będziemy musieli nadrobić, żeby móc swobodnie czuć się w studiowaniu zupełnie nowego kierunku.

Ile kosztują studia podyplomowe?

Ile tak naprawdę kosztują studia podyplomowe? Wszystko zależy od kierunku jaki wybierzesz, oraz od uczelni. Na tych bardziej prestiżowych uczelniach, choćby warszawskich, atrakcyjne kierunki mogą kosztować nawet prawie 10 000 zł za rok. Mniejsze ośrodki akademickie i mniej perspektywiczne kierunki mogą kosztować około 3000 zł za rok studiów. Jakie kierunki są najdroższe? Przede wszystkim najwięcej zapłacimy za marketing, reklamę, czy też informatykę, a także psychologię i zarządzanie zasobami ludzkimi. Tak więc decydując się na studia podyplomowe musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Wydaje się jednak, że wiedza i umiejętności jakie dzięki temu zdobędziemy, są warte tej ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here