Jesteś absolwentem psychologii? Chciałbyś kontynuować swoją edukację i podnosić kwalifikacje? Dobrym rozwiązaniem będą dla ciebie studia podyplomowe – psychologia. Dzięki nim możesz zdobyć kwalifikacje w wybranych, niszowych specjalizacjach, dzięki którym wzrośnie twoja pozycja na rynku pracy.

Specyfika studiów podyplomowych

studia podyplomowe - psychologiaCzym właściwie są studia podyplomowe? Jak wygląda przebieg takich studiów i ile czasu trwają? Studia podyplomowe jak sama nazwa wskazuje, to studia uzupełniające, które możemy odbyć dopiero po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów magisterskich. W założenie mają służyć poszerzeniu kwalifikacji jakie uzyskaliśmy na studiach magisterskich, a także zdobyciu bardziej rozbudowanej wiedzy. Oczywiście, wbrew pozorom, studia podyplomowe nie muszą całkowicie pokrywać się z kierunkiem magisterski. Na podyplomówce możemy studiować całkiem inny kierunek, choć jednak musi być on w jakimś stopniu spokrewniony z tym, co studiowaliśmy dotychczas. Studia tego rodzaju trwają zazwyczaj dwa lata. Oferowane są przez wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Dzięki ich ukończeniu zyskujemy szersze kwalifikacje, i tym samym wzbogacamy nasze CV.

Studia podyplomowe – psychologia

Studia podyplomowe – psychologia to bardzo interesujący kierunek dla absolwentów uczelni wyższych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i kwalifikacje. Przede wszystkim musisz jednak wiedzieć, że tego rodzaju studia są bardzo rozbudowane. Psychologia jest bowiem nauką bardzo złożoną, w jej skład wchodzi wiele interesujących specjalizacji. I tak studia podyplomowe – psychologia dają możliwość rozwijania kwalifikacji w takich specjalizacjach jak diagnoza psychologiczna, mediacje rodzinne, neurologopedia, czy tez neuropsychologia kliniczna, a także psychodietetyka. Jak więc widać możliwości kształcenia są bardzo różnorodne i wielce interesujące. A to tylko wybrane kierunku psychologicznych studiów podyplomowych.

Diagnoza psychologiczna

Oczywiście takie kierunek studiów podyplomowych jak diagnoz psychologiczna może być skierowany tylko i wyłącznie do absolwentów psychologii, którzy posiadają już wiedzę podstawową na odpowiednim poziomie. Czego można nauczyć się na tego rodzaju studiach podyplomowych? Przede wszystkim studenci posiądą wiedzę o zastosowaniu narzędzi diagnostycznych w badaniu różnych przypadków klinicznych. Zdobędą również szeroki zakres wiedzy o zdrowiu psychicznym w rożnych jego aspektach. Studenci zapoznają się również z metodami określania zaburzeń psychicznych oraz ich leczenia. Oczywiście studenci muszą się liczyć również z koniecznością zaliczenia zajęć praktycznych. Mogą się one odbyć choćby w różnych centach psychoterapii. Studia tego rodzaju znacznie podnoszą kwalifikacje psychologów.

Mediacje rodzinne

Problemy rodzinne występują bardzo często, stąd też specjaliści do ich rozwiązywania są stale poszukiwani. Na studiach podyplomowych z zakresu psychologii, można dokształcić się na kierunku mediacje rodzinne. Dzięki tym studiom absolwenci poznają narzędzia umożliwiają pracę z dysfunkcyjną rodziną, nauczą się również trudnej techniki negocjacji. Absolwenci uzyskają również praktyczne umiejętności pracy z rodziną w okresie rozwodowym i porozwodowym. Do kogo skierowane są tego rodzaju studia? Przede wszystkim do absolwentów psychologii. Na studiach podyplomowych z mediacji rodzinnych mogą dokształcać się również pedagodzy, czy też pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także pracownicy placówek oświatowych. To zapewne bardzo interesujący kierunek studiów podyplomowych, który pozwala uzyskać potrzebne kwalifikacje.

Neurologopedia

studia podyplomowe - psychologiaNeurologopedia to bardzo atrakcyjny, a zarazem niezwykle wymagający kierunek psychologicznych studiów podyplomowych. Aby rozpocząć tego rodzaju studia musisz mieć nie tylko ukończoną psychologię, ale również specjalizację z logopedii. Tak wiec kierunek też przeznaczony jest dla wąskiej, ściśle określonej grupy absolwentów psychologii. Jakie kwalifikacje nabędziesz na tego rodzaju studiach? Przede wszystkim będziesz mógł pracować z ludźmi cierpiącymi na dysfunkcje układu nerwowego, oraz z osobami mającymi problemy z mową i z komunikacją z otoczeniem. Jak więc widać jest to dość specjalistyczna dziedzina psychologii. Dzięki ukończeniu tego rodzaju studiów podyplomowych możesz z powodzeniem szukać pracy w specjalistycznych poradniach.

Psychodietetyka

Psychodietetyka to bardzo popularny i całkiem nowy kierunek na psychologicznych studiach podyplomowych. Rozwija umiejętności i podnosi kwalifikacje potrzebne w zawodzie dietetyka, technologa żywności, a także lekarzy, czy też pielęgniarek. Na co mogą liczyć studenci na tego rodzaju studiach? Przede wszystkim zgłębią zagadnienia związane z zaburzeniami żywienia, poznają metody psychologicznego wpływu na kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych, a także najnowsze ustalenia nauki w kwestii zdrowego żywienia. Jak więc widać jest to kierunek jak najbardziej na czasie. Wszyscy bowiem aktualnie się odchudzają, więc popyt na tego rodzaju specjalistów z pewnością będzie rósł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here