Studia zaoczne - Kraków

Okres studiów to bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka. Czas ten jest naturalnym przejściem z beztroskiego licealnego życia do trudnej, dorosłej egzystencji. To właśnie podczas studiów możemy sobie pozwolić na rozrywkę rodem z liceum, ale także musimy już myśleć o swojej przyszłości. Dlatego wybór kierunku oraz rodzaju studiów jest dla wszystkich nie lada wyzwaniem i może zaważyć na całym dorosłym życiu. Musimy również wybrać miasto, w którym chcemy studiować. Najczęściej wiąże się to z przeprowadzką. Jaki tryb wybrać? Bez względu na to czy będą to studia dzienne czy studia zaoczne – Kraków będzie bardzo dobrym wyborem. A dlaczego? Postaramy się to streścić w tym krótkim artykule.

Krakowskie uczelnie i poziom kształcenia

Krakowskie uczelnie i poziom kształceniaKraków jest bardzo popularnym miastem akademickim w Polsce. Swoje siedziby ma tutaj wiele renomowanych uczelni, które od lat zajmują czołowe miejsca we wszelkich krajowych rankingach. Wystarczy tu chociażby wspomnieć o Uniwersytecie Jagiellońskim, które dzielnie cały czas walczy z Uniwersytetem Warszawskim o miano najlepszego w kraju. Na wysokich miejscach w rankingach uczelni wyższych w Polsce plasuje się także niezmiennie od lat Akademia Górniczo-Hutnicza. Wybiera ją mnóstwo studentów jako miejsce do swojego studiowania. Nie możemy także zapominać o Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz słynnej Politechnice Krakowskiej. Wszystkie te uczelnie prezentują bardzo wysoki poziom. Zajęcia prowadzone na nich są bardzo wymagające i odpowiednio przygotowują studentów do sesji egzaminacyjnych, oraz w dalszej perspektywie do otrzymania stabilnego i dobrze wynagradzanego zatrudnienia w jednej z krakowskich firm.

Studia zaoczne – Kraków, możliwości zatrudnienia

Kraków jako duży ośrodek miejski oferuje studentom i absolwentom studiów mnóstwo możliwości zatrudnienia w kierunku, w którym się kształcili. Swoje siedziby ma tutaj mnóstwo firm z sektora IT. W Krakowie oraz najbliższych okolicach znajdziemy także mnóstwo różnego rodzaju hal produkcyjnych i magazynów. Bezrobocie jest bardzo niskie. Tak na prawdę nie pracują tylko ci, którym na tym nie zależy. Każda inna osoba, która chce rozpocząć pracę w dowolnej branży bez problemu odnajdzie tu odpowiedniego pracodawcę. Jeśli chodzi o zarobki to stoją one na podobnym poziomie co we Wrocławiu czy w Poznaniu. Nie można powiedzieć aby były one jakoś szczególnie wyższe lub mniejsze niż w tych miastach. Jeśli chodzi o Kraków to sporo miejsc pracy można znaleźć tutaj w branży turystycznej, gdyż Kraków jest najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce przez zagranicznych turystów. Jak więc widać studenci w Krakowie bez problemu odnajdą zajęcie w każdej niemal branży.

Koszty życia w Krakowie

Kraków nie należy do najtańszych miast do życia w Polsce. Oczywiście nie jest tu tak drogo jak na przykład w Warszawie ale swoje też trzeba wydać. Dosyć drogie są opłaty za pokoje. Taniej wychodzi gdy zamieszkamy w pokoju dwuosobowym. Jeśli jednak zależy nam na większym komforcie i zamierzamy wynająć pokój jednoosobowy to będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Nie mówiąc już o kawalerkach. Poza tym można powiedzieć, że koszty życia są standardowe. Nie zapłacimy jakoś szczególnie więcej za jedzenie na mieście czy też rozrywki lub wydarzenia kulturalne. Stawki są standardowe i dopasowane do wymagań studentów. W mieście jest dużo supermarketów i dyskontów gdzie można zrobić tanio duże zakupy. Komunikacja miejska również nie jest jakoś specjalnie droga. Kosztuje raczej tyle samo co w innych miastach podobnej wielkości. W mieście działa również kilka tanich firm taksówkarskich, więc o koszty weekendowych przejazdów również nie musimy się martwić.

Rozrywka

RozrywkaW Krakowie nie da się nudzić. Miasto to jest prawdziwą stolicą kultury i rozrywki. Imprez i wydarzeń jest tak dużo, że nierzadko trzeba wybierać co chcemy obejrzeć i przeżyć a co musimy sobie odpuścić. Miasto jest bardzo turystyczne i pełne różnych zabytków. Godzinami można spacerować pomiędzy nimi odkrywając wciąż nowe zakątki. Centrum miasta roi się również od klubów i dyskotek, w których odnajdzie się miłośnik każdego rodzaju muzyki. W mieście często organizowane też są duże koncerty i imprezy sportowe a to za sprawą dwóch nowoczesnych stadionów piłkarskich i ogromnej hali sportowej. Co roku swoje koncerty mają tutaj największe gwiazdy światowej muzyki. I co roku zjeżdżają na nie fani z całej Polski. Bez wątpienia można uznać, że Kraków jest kulturalną stolicą Polski. Dlatego też miedzy innymi warto tu studiować. Dzięki wielu koncertom i imprezom mamy przecież możliwość poznania ciekawych ludzi z całego kraju, a takie znajomości potrafią się czasem utrzymywać przez całe życie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here