Wynajem wózków widłowych – zalety i wady

Wynajem wózków widłowych to coraz popularniejszy sposób na pozyskanie wartościowej floty pojazdów użytkowych w swojej firmie. W związku ze stosunkowo wysokimi cenami nowych wózków widłowych wprost od producentów wynajem nowych oraz używanych wózków widłowych może okazać się dobrym pomysłem. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto wynająć wózki widłowe w swojej firmie.

Wynajem wózków widłowych jest oferowany przez wiele firm, a wpływ na to może mieć fakt m.in., że zakup całej floty pojazdów jest bardzo kosztowny  i nie każda firma może sobie pozwolić na zakup kilku, jeśli nie kilkunastu wózków widłowych.

Wynajem wózków widłowych – co warto wiedzieć?

Wynajem wózków widłowych jest najczęściej oferowany w dwóch postaciach, długoterminowego wynajmu wózków widłowych, czy wynajmu na kilka lub kilkadziesiąt dni. Wynajem wózków widłowych jest oferowany przez wiele firm, zajmujących się sprzedażą lub finansowaniem tego typu pojazdów, a także przez samych producentów, którzy zdają sobie sprawę, że zakup konkretnego wózka widłowego może być zbyt drogi dla niektórych odbiorców. W związku z tym można wynająć wózki widłowego okazjonalnie, gdy np. z odpowiednim wyprzedzeniem wiesz, że będziesz potrzebował dodatkowych wózków widłowych w Twoim przedsiębiorstwie, a także długoterminowym, kiedy nie chcesz kupować wózków widłowych i przeznaczać na ten cel sporych zasobów finansowych.

Wynajem wózków widłowych ma  swoje korzyści oraz wady. Zaletami wynajmu wózków widłowych jest brak konieczności wydawania dużej ilości gotówki, co jest typowe dla zakupu floty pojazdów bezpośrednio u producenta, czy finansowania pojazdów w postaci linii kredytowej, czy kredytu gotówkowego dla firm, co sprawia, że zachodzi konieczność opłacania zobowiązania przez dłuższy czas.

Główną wadą wynajmu wózków widłowych jest brak możliwości dysponowania wynajmowanymi pojazdami po zakończeniu umowy z wypożyczalnią. Z tego tytułu wynika także kolejna korzyść, czyli brak konieczności użytkowania i serwisowania wózków widłowych, które mają już określony przebieg. Używane wózki widłowe wymagają stałej konserwacji oraz dokonywania przeglądów, a wynajmowanie nowych wózków widłowych zwalnia przedsiębiorstwa od tej konieczności. Obecnie można wynajmować zarówno elektryczne, jak i spalinowe wózki widłowe. Jeśli Twoja firma potrzebuje hybrydowych wózków widłowych, również nie powinieneś mieć problemu z wynajmem tego typu pojazdów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here