Animacje edukacyjne. Do czego są wykorzystywane?

0
2400

Roli komputerów oraz Internetu w obecnych czasach nie da się przecenić. Rzeczone osiągnięcia technologiczne odgrywają także niebagatelną rolę zarówno w pracy jak i na różnych szczeblach edukacji.

Trudno bowiem wyobrazić sobie nowoczesny, wysoce angażujący wykład bez prezentacji PowerPoint czy też sprawozdań finansowych niewykorzystujących dobrodziejstw wykresów, które stworzyć możemy choćby przy pomocy programu Microsoft Excel.
Są to jednakże wysoce zaawansowane narzędzia, którymi posługują się wykładowcy, menadżerowie i osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie szkoleń wśród osób dorosłych. Jak natomiast przekazać niezbędną wiedzę najmłodszym, którzy to niemalże od narodzin mają kontakt czy to z komputerem, telefonem najnowszej generacji, czy też tabletem? Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać – animacja!

W rozmowie ze specjalistą reprezentującym studio animacji Dardanele dowiadujemy się, że animowane klipy, zwłaszcza jeżeli opracowane zostaną w sposób pieczołowity i profesjonalny, potrafią przyciągnąć uwagę odbiorców, natomiast przekaz w nich zawarty zostanie w ich głowach na dłużej niż w przypadku, gdyby przedstawiony został w sposób tradycyjny (słownie, w formie drukowanej, czy też w postaci obrazów statycznych). Aby jednak osiągnąć zadowalający efekt, potrzebni są specjaliści.

Eksperci tacy zatrudnieni są w różnorodnych firmach marketingowych i studiach animacji. Pośród rozlicznych oferowanych usług natknąć się możemy na te ściśle powiązane z tak zwanym edutainment, a więc nauką poprzez zabawę. W jaki sposób przekazać starszym i młodszym milusińskim istotne treści jednocześnie dbając o to, aby nie znudzili się oni materiałem zbyt szybko, a także zapamiętali go na długo? Można tego dokonać poprzez przygotowanie spersonalizowanych animacji, idealnie dostosowanych pod docelową grupę odbiorców oraz treści, jakie mają zostać im przekazane.

Odbiorcami przygotowywanych animacji są także muzea, przedszkola, szkoły, oraz rozliczne firmy i instytucje, co pokazuje, że dobrze zrobiona animacja dociera do różnych grup docelowych i skutecznie oddziałuje na ich wyobraźnię. Jest to niezwykle ważne w obecnych czasach, kiedy to uwaga ucznia czy pracownika ulega bardzo szybkiemu rozproszeniu, zwłaszcza jeżeli materiał prezentowany jest w sposób nieprzystępny, zbyt skomplikowany, czy też zwyczajnie nieinteresujący.

Np. studio Dardanele nie poprzestaje jednak wyłącznie na animacjach – w swojej karierze jego pracownicy opracowali także wiele gier edukacyjnych, podjęli się wykonania projektów rozpoznawalnych i budzących sympatię postaci, jak również przygotowali gro pięknych oraz wyróżniających się z tłumu ilustracji.

Warto dokładniej zapoznać się z portfolio takich firm, bowiem okazać się może, że właśnie jego usługi pomogą nam w bardziej efektywny oraz pełniejszy sposób przekazać naszym odbiorcom istotną wiedzę. Warto pamiętać, że nowoczesne problemy warto rozwiązywać przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, natomiast animacja jest z całą pewnością jednym z nich!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here