Czy do garnituru musi być krawat?

Niektóre kobiety twierdzą, że mężczyzna nie musi martwić się o to, jaką stylizację wybrać na szczególną okazję. Nie ma problemu z wyszukanym strojem na imprezę, ponieważ wystarczy, że włoży garnitur, dobraną koszulę, krawat, buty i już jest gotowy do wyjścia. Co innego dotyczy żeńskiej części społeczeństwa, która na wyjście szykuje się znacznie dłużej, dobierając nie tylko odpowiednią sukienkę, ale masę dodatków, które mają pasować do reszty stroju oraz być na tyle unikatowe, że żadna inna pani nie będzie mieć takiej samej stylizacji na przyjęciu. Istotnie, mężczyźni nie mają tak dużego kłopotu z doborem stroju, jak kobiety, jednakże niejednokrotnie trudno jest zdecydować, jaka koszula i krawat będą pasowały do garnituru i konkretnej okazji. Nie zawsze też krawat jest niezbędny. Często wystarczy sama koszula, czy inna ozdoba.

Dobierz strój do okazji

            Decydując się na dobór stroju, powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę okazję. Rodzaj przyjęcia i jego pora są czynnikami bardzo istotnymi przy decyzji o odpowiedniej stylizacji. Jeśli wybieramy się na przyjęcie do znajomych, które ma być wieczorną kolacją w stylu luźnym, można pozwolić sobie na nieco lżejszy strój. Obowiązujący garnitur może być połączony z casualową koszulą, która będzie choćby odznaczać się bardziej śmiałym wzorem. Podobnie będzie z krawatem. Jeśli zdecydujemy się na koszulę gładką i chcemy ubrać odpowiedni krawat, powinniśmy zainwestować w zakup krawatów z różnymi napisami, komiksami, rysunkami. Dodadzą one naszemu strojowi lekkości i delikatności.

            Jeśli natomiast decydujemy się na wyjście na oficjalne przyjęcie, gdzie planowana jest odpowiednia oprawa, musimy koniecznie stonować strój. Właściwy garnitur, do wieczornych wyjść raczej w kolorze czarnym, idealnie dobrana koszula i obowiązkowy krawat. Będzie to świetnie skrojona całość, która każdemu mężczyźnie doda powagi, klasy i szyku. Warto zainwestować także w odpowiedni garnitur, koszulę i krawat. Dobry materiał, idealny krój będą podstawą. Przy decyzji o wyborze odpowiedniego modelu mogą pomóc pożyczki pozabankowe, dzięki którym nie będziemy myśleć o ograniczeniach finansowych w zakupie.

Kiedy bez krawata?

            Nierzadko można spotkać, szczególnie wśród polityków, mężczyzn występujących publicznie w garniturze, bez krawata. Najczęściej zdarza się to latem, kiedy temperatury dochodzą do wysokiego poziomu. Jest to poniekąd akceptowalne, jeśli tylko garnitur ma charakter sportowy. Natomiast jeśli jest to oficjalna uroczystość, a garnitur jest wizytowy, brak krawata nie jest pożądany. Warto zwrócić uwagę na krój marynarki, która z przodu ma kształt litery V. Dzięki temu właśnie, zostało specjalnie utworzone miejsce, gdzie powinien znaleźć się krawat, dopełniający właściwej stylizacji.

            Krawat można zostawić w szafie także wtedy, jeśli garnitur jest złożony z dwóch niezależnych części tzn. spodni i marynarki. Jeśli elementy te kupowane są oddzielnie, wówczas zyskuje on luźniejszy charakter. Krawat w takiej sytuacji nie jest niezbędny. Warto zatem zainwestować w garnitury o charakterze sportowym, które ubrane w lecie będą mogły być używane bez krawatów. Pożyczki pozabankowe mogą pomóc w sfinansowaniu zakupu, a dogodne raty miesięczne nie będą zbytnim obciążeniem dla budżetu domowego.

Nowoczesna moda

            Wiele osób stwierdzi, że moda idzie do przodu i nie ma mowy o jednym standardzie dla wszystkich. Światowe trendy pokazują coraz częściej mężczyzn, nawet w oficjalnych sytuacjach, kiedy występują w idealnie dopasowanym garniturze, bez krawata. Szkoły są dwie. Pierwsza z nich twierdzi, że postęp w męskiej stylizacji poszedł na tyle do przodu, że można spokojnie zastosować taki zabieg, druga z kolei stoi na stanowisku, że jest to absolutnie niedopuszczalne i wręcz gwałci zasady ustalone już dawno temu.

            W tej sprawie nie da się uzyskać kompromisu. Przedstawiciele dwóch stanowisk mocno trzymają się swojej wizji, nie pozwalając na żadne ustępstwa. Zatem decyzja zawsze należy do mężczyzny i doradzającej mu żony, narzeczonej czy dziewczyny. Jeśli natomiast nie mamy drugiej połówki, a problem z ubiorem występuje, warto skorzystać z nowej usługi, którą są porady profesjonalnego stylisty. Mężczyźni powinni się zdecydować na stylistę-mężczyznę, który doskonale zrozumie męski sposób myślenia. Usługa nie należy do tanich, jednak pożyczki pozabankowe pozwolą na skorzystanie z oferty profesjonalisty.

            Krawat jest dopełnieniem stroju mężczyzny. Jego zakładanie uzależnione jest od wielu czynników. Każdy pan powinien samodzielnie zdecydować, czy konkretna okazja wymaga ubrania krawata, czy też wystarczy elegancka koszula. Jednoznacznej odpowiedzi nigdy na to pytanie nie będzie, dokąd światowi styliści nie wypracują wspólnego stanowiska.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here