Jak zainwestować 10000

Kto z nas nie chciałby mieć więcej pieniędzy, pomnożyć swoje fundusze nawet mając ich całkiem sporo? Każdy kto lubi pozwolić sobie na odrobinę więcej chętnie szuka rozwiązań na zwiększenie swojego budżetu. Przegląda zatem rożne strony, na których są porady np. „Jak zainwestować 10000?”. Warto jednak w tym wszystkim pamiętać by przed wszelkimi inwestycjami upewnić się czy mamy porządek w swoich finansach tj. nie mamy zaciągniętych kredytów, niespłaconych kart kredytowych czy innych długów. Słowem najpierw musimy ogarnąć ewentualny bałagan w swoich finansach.

Przejdźmy zatem do meritum…Możliwości inwestycyjnych jest bardzo wiele, jedne będą bardziej ryzykowne, inne mniej. Przykładowymi inwestycjami mogą być np. popularne w chwili obecnej kryptowaluty takie jak bitcoiny czy ich pochodne, których jest aż kilkaset rodzajów. Gra jest zdecydowanie warta świeczki chociaż potrzeba do tego odpowiedniego przygotowania sprzętowego oraz pewnej wiedzy ogólnej. Na tym oczywiście nie kończą się możliwości inwestycyjne. Jesteś nadal zainteresowany? Zatem czytaj dalej, a dowiesz się trochę na temat innych sposobów jak zainwestować 10000.

Kolejnym wartym uwagi sposobem pomnażania swoich finansów jest inwestowanie w spółki Skarbu Państwa. Jeśli ktoś nie chciałby inwestować zbyt długo jest to dobre rozwiązanie dla niego, ponieważ ma tu możliwość inwestycji krótkoterminowych np. ok. 1-2 letnich dających odpowiedni zysk.

Jak zainwestować 10000? Ocena ryzyka

Warto pamiętać by rozsądnie podejść do tematu inwestycji żeby nie ponosić zbyt dużego ryzyka i wybierać takie, które najlepiej pasują do naszej obecnej sytuacji finansowej. Nie polecam zatem inwestowania 10000 w coś niepewnego jak np. obligacje małych firm jeśli inwestowane przez ciebie pieniądze są praktycznie tymi jedynymi, które posiadasz. Wtedy zdecydowanie lepiej zainwestować je w lokaty – są bezpieczniejsze od wspomnianych wyżej obligacji, które generują spore ryzyko, a różnica ewentualnej kwoty zysku jest niewielka. Czasem lepiej zyskać odrobinę mniej by zainwestować kolejny raz niż stracić wszystko i nie mieć nawet za co żyć.

W sytuacji, gdy nie są to jednak twoje jedyne pieniądze i bez większego ryzyka możesz z nimi zaszaleć proponuję granie na giełdzie np. inwestując w akcje polskiej spółki URSUS. Wiele osób np. skupia się również na inwestycjach na rynku wierzytelności, gdyż jego sektory inwestycyjne są jednymi z najszybciej rozwijających się. Zarobić na tym można w ciągu roku nawet do 100%, a niejednokrotnie inwestorzy zyskują dużo więcej.

Można również zainwestować w bardzo błahy sposób – wyszukując różne okazje (nawet na rynkach zagranicznych) i kupując pewne chodliwe dobra materialne po okazyjnych cenach, następnie sprzedając je za kwoty wyższe tym samym zyskując. Nie będą to gigantyczne kwoty, ale jakieś dodatkowe przychody są tu oczywiście jak najbardziej możliwe. Decyzja należy do ciebie, które z wymienionych sposobów na to jak zainwestować 10000 są najbardziej atrakcyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here