Do czego przydają się plastikowe pojemniki? Do wszystkiego! Do przechowywania, do segregowania, do transportowania. Pojemniki plastikowe sprawdzają się i w dużych firmach produkcyjnych, i w przetwórstwie, i w przemyśle motoryzacyjnym a także w prywatnym domu. Jakie więc zalety i jakie wady posiadają skrzynki plastikowe?

Skrzynki plastikowe – zalety

Niewątpliwie do zalet takich pojemników zalicza się ich waga. Pojemniki plastikowe są lekkie i naprawdę ustawne. Produkowane są w taki sposób, by można było je ustawiać w stosy i transportować za pomocą wózków widłowych.

Kolejną zaletą jest to, że plastikowe pojemniki są higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dlatego też tak chętnie są stosowane w przetwórstwie i w gospodarstwie domowym. W takich pojemnikach można spokojnie przechowywać żywność (owoce, warzywa, nabiał, mięso czy suche produkty), gdyż tworzywo sztuczne, z którego wykonane są takie pojemniki, nie reagują w żaden sposób z pokarmem. Jak czyścić takie pojemniki plastikowe? Bardzo prosto – ściereczką nasączoną płynem do mycia naczyń lub dezynfekcji – w przypadku żywności lub detergentami chemicznymi – w przypadku innych produktów. Nie ma tutaj obawy o to, że pojemniki się zniszczą. Nic bardziej mylnego! Skrzynki plastikowe są odporne na uszkodzenia, przetarcia, zniszczenie. A to jest ich kolejna zaleta – trwałość.

Plastikowe pojemniki Schoeller Allibert są naprawdę trwałe. Przy normalnym użytkowaniu, takie skrzynki są w stanie przetrwać blisko dziesięć lat. Nie można się tego samego spodziewać na przykład po pojemnikach drewnianych. Drewno szybko niszczeje, gnije, wyszczerbia się. Z plastikiem nie ma takiego problemu. Zwłaszcza, że jeżeli wybierze się pojemniki od producenta, którym jest Schoeller Allibert. Tutaj można mieć pewność, że pojemniki posłużą latami, bez względu na branżę ich stosowania.

Jakie jeszcze zalety posiadają skrzynki z plastiku?

Tworzywo sztuczne, jak sama nazwa wskazuje jest sztuczne, wytworzone przez człowieka. Do jego produkcji nie zużywa się ani fauny ani flory. Nie niszczy się lasów, nie zatruwa środowiska. Nawet zepsute, zużyte skrzynki nie są niebezpieczne dla przyrody. Dlaczego? Dlatego, że popsute można oddać do recyklingu, w wyniku którego będzie mógł powstać zupełnie nowy, plastikowy produkt.

Niestety, nawet taki produkt nie jest w stu procentach idealny. Jego wadą jest cena, która niekiedy sięga kilkudziesięciu a nawet kilkuset złotych za sztukę. Wadą jest również to, że jak już dojdzie do uszkodzenia pojemnika, nie można go załatać, naprawić. Uszkodzony pojemnik nadaje się jedynie do recyklingu. Ale jak wiadomo: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here