studia filmowe

Wiele osób, po zakończeniu edukacji w szkole średniej, myśli nad rozpoczęciem studiów. Zawsze jednak powstaje jedno, zasadnicze pytanie: na jaki kierunek studiów się zdecydować? Nie jest to łatwy dylemat do rozstrzygnięcia, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Warto jest zatem wiedzieć, na jaki kierunek studiów powinniśmy się wybrać, aby rzeczywiście studiować to, co faktycznie nas interesuje. Studia filmowe to taki kierunek, o którym myśli wiele osób. Niestety jednak, nie wszystkie z nich zdają sobie sprawę z tego, na czym dokładnie takie studia polegają i na co dokładnie należy się nastawić. Skończenie studiów filmowych, nie jest jednoznaczne z tym, że na pewno będziemy reżyserem czy też scenarzystą. To tylko niektóre z możliwości, jakie mamy, jeśli chodzi o ukończenie tego kierunku studiów.

Studia filmowe

studia filmoweTo, na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, kiedy myślimy nad wyborem studiów filmowych, to fakt, czy rzeczywiście będą nas one w jakikolwiek sposób interesowały. Dobrze jest dokładnie zapoznać się z programem nauczania, dowiedzieć się, jakie możliwości mamy, jeśli chodzi o wybór kierunku, jak również specjalizacji. To niezwykle ważne, aby już na samym początku naszych studiów wiedzieć dokładnie co chcemy po nich robić. w taki sposób, będziemy mogli wybrać taką specjalizację, która będzie nam odpowiadała zdecydowanie najbardziej. No dobrze, ale teraz należy zastanowić się, jakie mamy możliwości jeśli chodzi o wybór specjalizacji na studiach filmowych. Wedle tego, będziemy w stanie bardzo jasno określić naszą przyszłą ścieżkę kariery.

Techniczne aspekty tworzenia filmu

To, od czego należy zacząć, jeśli chodzi o określenie możliwości jakie mamy po skończeniu studiów filmowych, to wszystkie kwestie dotyczące technicznych aspektów tworzenia filmu. Na studiach filmowych możemy kształcić się w kierunku montażu, wykonywania zdjęć filmowych, jak również efektów specjalnych oraz obróbki dźwięku. To kluczowe aspekty, jeśli zależy nam na stworzeniu bardzo dobrej jakości filmu. To, jak film wygląda, jak jest zmontowany, nierzadko może decydować o finalnej jego ocenie przez widza. Stąd też, studia z zakresu szeroko pojmowanego filmu, mogą okazać się bardzo pomocne. Pozwolą na zdobycie odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. To jednak nie są wszystkie możliwości, jakie mamy, jeśli mowa o skończeniu studiów z zakresu filmu.

Produkcja filmowa – to także jest ważne!

Wcale nie musimy bezpośrednio zajmować się kwestiami technicznymi filmu po skończeniu studiów filmowych. Innym, niemniej ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą studiować kierunek filmowy, jest poznanie tajników związanych z produkcją filmową. To bardzo ważne, szczególnie współcześnie, kiedy wiele zależy od producenta filmu. Na studiach filmowych, jesteśmy w stanie dowiedzieć się, które czynniki dla nas, jak przyszłych producentów, mogą okazać się kluczowe, jeśli chodzi o stworzenie filmu dobrego.

Dowiemy się, dlaczego film ma nie tylko „zarobić” ale też jak go wyprodukować, aby nie tylko był on rentowny, ale też podobał się widzom. Studia dotyczące szeroko rozumianej produkcji filmowej, to nie tylko studia z zakresu filmu, ale też marketingu oraz – w niewielkiej ilości – ekonomii. Dowiemy się, jak działa rynek filmowy, jak wiele zależne jest od dystrybutora. Z pewnością poznamy też odpowiedzi na pytania związane z tym, dlaczego część z filmów wchodzi do szerokiej dystrybucji, a część z nich ma ją bardzo ograniczoną. Studia filmowe, które nauczą nas, jak działa produkcja filmowa, to bardzo przyszłościowy kierunek.

Oczywiście nie może zabraknąć aktorstwa!

studia filmoweNie ma dobrego filmu, jeśli nie będzie miał on odpowiedniej fabuły, nie będzie odpowiednio nakręcony czy wyreżyserowany. Na kierunku filmowym, mamy także możliwość kształcenia się jako aktor. Poznamy tam różne techniki emisji głosu. Dowiemy się, jak pokazywać konkretne emocje, aby były one w pełni wiarygodne dla widza. Musimy jednak mieć na względzie to, ze studia filmowe, są nieco bardziej „artystyczne” aniżeli te z zakresu technicznej produkcji filmu. Aktor musi być trochę artystą, aby wiedzieć, w jaki sposób pokazać widzowi emocje.

Pamiętajmy też o tym, ze aktorstwo to także umiejętność wiarygodnego wcielania się w konkretne postaci, nadawania im odpowiedniego sznytu i charakteru. Aktor musi też wiedzieć, w jaki sposób współpracować z reżyserem, wiedzieć, jak zrealizować jego wizję postaci. Nie powinna być ona jednak w żadnym stopniu wtórna – wprost przeciwnie! Dobry aktor, który kształcił się w tym jednym, konkretnym kierunku, będzie w stanie stworzyć postać spójną z wizją reżysera, ale też i taką, której nada on indywidualny charakter. Dzięki temu, widzowie będą w stanie ją zapamiętać a co za tym idzie – zapamiętać także film, w którym postać ta się pojawiła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here