studia podyplomowe po angielsku

Co raz więcej absolwentów uczelni wyższych nie kończy swoje nauki, lecz szuka nowych możliwości na poszerzenie swojej wiedzy, oraz zyskanie większych kwalifikacji. Dzięki studiom podyplomowym mogą zyskać szersze spectrum wiedzy w swojej dziedzinie, oraz nabyć specjalistyczne umiejętności. Ciekawą opcją są również studia podyplomowe po angielsku, dzięki którym studenci zyskują branżową znajomość tak ważnego języka obcego. To powala na zaznajomienie się z niezwykle bogatą literaturą przedmiotu w języku angielskim.

Czy warto pójść na studia podyplomowe?

studia podyplomowe po angielskuCzy warto tak naprawdę kontynuować naukę na studiach podyplomowych? Czy nie lepiej zakończyć edukację na magisterce i skupić się na pracy zawodowej i rodzinie? Wydawać by się mogło, że uzyskanie tytułu magistra sprawi, że będziemy rozchwytywani przez pracodawców. Rzeczywistość jest niestety zgoła odmienna. Tak naprawdę ukończenie studiów magisterskich nie jest w obecnych czasach czymś niezwykłym. Pracodawcy tym raczej nie zaskoczysz. Ale jeśli dodatkowo masz ukończone studia podyplomowe, dzięki którym jesteś specjalistą w jakiejś tematycznej niszy, to już może przyciągnąć uwagę w twoim CV. Tak więc bez wątpienia warto próbować dokształcać się na studiach podyplomowych. Dzięki temu zyskamy znacznie szerszą wiedzę, oraz uzyskamy nowe umiejętności i kwalifikacje.

Jakie kierunki można studiować na studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe są tak pomyślane, aby stanowiły uzupełnienie i poszerzenie programu jaki przerabialiśmy na studiach o nowe specjalizacje. Dlatego też studia tego rodzaju są tak istotne z punktu widzenia naszej kariery zawodowej. I tak dla przykłady jeśli studiowałeś psychologię, to na studiach podyplomowych możesz swoją wiedzę rozwinąć na takich specjalistycznych kierunkach jak neurologopedia, czy też mediacje rodzinne. Możliwe, że z tymi obszarami wiedzy zetknąłeś się na studiach, ale teraz masz szansę zgłębić tę wiedzę znacznie dokładniej. Oczywiście przykłady można by mnożyć, ale nie mamy na to miejsca. Wystarczy, że wspomnimy tylko, że kierunki studiów podyplomowych powinny być bardzo ściśle sprecyzowane, co umożliwi nam uzyskania całkiem niszowych specjalizacji.

Studia podyplomowe po angielsku

A może warto rozważyć opcję jaką są studia podyplomowe po angielsku? To bardzo interesująca alternatywa. Co nam daje? Przede wszystkim to, że wykształcimy się w danej dziedzinie poznając cały aparat naukowy w języku angielskim. Dzięki temu nasze możliwości na rynku pracy automatycznie stają się znacznie większe. Język angielskie jest nie tylko najpowszechniej używanym językiem na świecie w ogóle, ale również stanowi język nauki. Perfekcyjna znajomość tego języka, a szczególnie jego branżowej sfery, sprawia, że zyskujemy dostęp do niezwykle bogatej literatury przedmiotu. Żeby to lepiej zobrazować powrócimy raz jeszcze do przykładu neurologopedii. Jeśli jesteśmy ograniczeni do zapoznania się z literaturą przedmiotu tylko w języku polskim, sprawia to, że nasza wiedza jest jednak uboga. Na tłumaczenia trzeba czekać długo, jeśli w ogóle się pojawią. Znajomość branżowego języka angielskiego pozwala nam na bieżąco zaznajamiać się z nowymi odkryciami w danej dziedzinie. Oczywiście studia podyplomowe po angielsku znacznie ułatwią ewentualny wyjazd zagraniczny czy to w celu podjęcia pracy, czy też może w ramach kontynuowania nauki na zagranicznej uczelni. Wydaje się więc, że jest to opcja godna rozważenia, głównie ze względu na perspektywy jakie przed nami rozpościera.

Studia podyplomowe online

studia podyplomowe po angielskuNiektórzy absolwenci uczelni wyższych chętnie kontynuowaliby naukę na studiach podyplomowych, ale z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić. Najczęściej na przeszkodzie stoi im praca oraz obowiązki rodzinne. Nie da się bowiem ukryć, że po ukończeniu magisterki przychodzi wreszcie czas, aby skupić się właśnie na własnej karierze zawodowej i życiu rodzinnym. Jednak nasza kariera nie nabierze rozpędu, jeśli przestaniemy się rozwijać. Dlatego dokształcanie się na studiach podyplomowych jest tak bardzo istotne. Jak więc pogodzić te wszystkie aspekty naszego życia i znaleźć na nie czas?

Wydaje się, że odpowiednim rozwiązaniem dla wielu osób mogą być studia podyplomowe online. Pierwsze skojarzenie może być negatywne. Wiele osób stoi na stanowisku, że studiowanie poprzez internet jest znacznie gorszej jakości, niż to co mogą zaoferować studia o charakterze tradycyjnym. Takie opinie biorą się głownie z tego, że nie dla każdej osoby studia online są odpowiednim rozwiązaniem. Z prostego powodu – w takim trybie bowiem to student organizuje sobie cały tok nauki. Dostaje jedynie wytyczne oraz wymagania z jakimi spotka się na egzaminie. Dlatego też dokształcać w ten sposób mogą się tylko osoby o mocnej samodyscyplinie i odpowiednio zmotywowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here