Studia zaoczne – Wrocław to idealne rozwiązanie dla młodych osób, które chciałby połączyć naukę i pracę w atrakcyjnym i perspektywicznym mieście. Wrocław może zaproponować naprawdę szeroką ofertę edukacyjną studiów niestacjonarnych.

Studia zaoczne – Wrocław

studia zaoczne - wrocławWrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Stolica Dolnego Śląska dysponuje bardzo bogatą oferta edukacyjną. We Wrocławiu jest wiele uczelni wyższych oferujących naukę na najwyższym poziomie. Możesz tutaj liczyć na wysoki poziom kadry dydaktycznej, nowoczesne sale wykładowcze, odpowiednie pomoce naukowe, oraz świetnie wyposażone biblioteki. Studia na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, czy też na Politechnice Wrocławskiej pozwalają na uzyskanie prestiżowego dyplomu, który otwiera drzwi do wielu atrakcyjnych miejsc pracy. Co ciekawe uczelnie te oferują również możliwość studiowania w trybie zaocznym. Studia zaoczne – Wrocław to doskonałe rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy chcieliby naukę połączyć z pracą zawodową.

Uniwersytet Wrocławski

Bardzo szeroki wybór kierunków w trybie zaocznym ma do zaoferowania Uniwersytet Wrocławski. W zasadzie w tym trybie można studiować każdy kierunek humanistyczny. Jednak tak naprawdę wszystko jest uzależnione od ilości chętnych do studiowania na danym kierunku. Jeszcze parę lat temu kandydatów na studia zaoczne było mnóstwo. Obecnie niektóre kierunku są w tym trybie zamykane. Choćby za przykład niech posłuży nam Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Do niedawna studiowało tam całkiem sporo studentów w trybie zaocznym. Obecnie, wobec braku chętnych, kierunek ten oferowany jest jedynie w trybie stacjonarnym. Studiowanie w trybie zaocznym na Uniwersytecie Wrocławskim odbywa się formie weekendowych zjazdów.

Uniwersytet Ekonomiczny

Również na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu studenci mogą studiować wybrane kierunki w trybie zaocznym. Studenci mają tutaj wiele atrakcyjnych kierunków do wyboru. Możemy studiować choćby finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie, czy też ekonomię. Dodatkowo w ofercie edukacyjnej tej uczelni znajdziemy również w trybie zaocznym logistykę, analitykę gospodarczą, informatykę w biznesie, a nawet turystykę. Studia również mają formę zjazdów. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w piątek, sobotę i niedzielę. Prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Wykłady zaś prowadzą wybitni profesorowie. Studia zaoczna – Wrocław na Uniwersytecie Ekonomicznym stoją na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Politechnika Wrocławska

Również Politechnika Wrocławska oferuje wiele kierunków technicznych w trybie zaocznym. Możemy tutaj studiować architekturę, budownictwo lądowe i wodne, chemię, elektronikę, geologię, górnictwo, czy też mechanikę i energetykę. Politechnika Wrocławska dysponuje nowoczesnymi pracowniami i laboratoriami, gdzie studenci mogą w komfortowych warunkach zdobywać wiedzę i nabywać nowe umiejętności. Uczelnia pomaga również w znalezieniu miejsca do odbycia praktyk, czy tez staży zawodowych. Studiując na tej wrocławskiej uczelni mamy możliwość również wyjechać na studia do innego kraju w ramach wymiany zagranicznej. Uczelnia dysponuje również wieloma wykwalifikowanymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi, dzięki którym poziom nauczania jest bardzo wysoki. Ukończenie studiów na Politechnice Wrocławskiej sprawia, że przed absolwentami kształtują się całkiem ciekawe perspektywy na rynku pracy.

Ile kosztują studia zaoczne?

studia zaoczne - wrocławOczywiście musisz wiedzieć, że studiowanie w trybie zaocznym jest odpłatne. W przeciwieństwie do studentów stacjonarnych, ci którzy uczą się w trybie zaocznym muszą zapłacić za cały semestr lub za każdy miesiąc nauki. Nie są to kwoty małe. Rosną w zależności od atrakcyjności studiów. I tak dla przykładu studia zaoczne na kierunku historia, mogą kosztować około 3000 zł za cały rok. A mówimy o studiach stosunkowo mało atrakcyjnych pod względem perspektyw i możliwości jakie dają swoim absolwentom. Jeśli chcemy studiować bardziej atrakcyjne kierunki, takie choćby jak prawo, czy też ekonomię, musimy liczyć się ze znacznie większymi wydatkami. Oczywiście musisz również wiedzieć, że wszelkie poprawki i warunki również podlegają dodatkowym opłatom.

Studia i praca we Wrocławiu

Wrocław jest nie tylko atrakcyjnym miejscem do studiowania, ale również oferuje korzystny dla pracownika rynek pracy. Bezrobocie w stolicy Dolnego Śląskie jest stosunkowo niewielkie. Bardzo łatwo można znaleźć pracę. Absolwenci, czy też osoby studiujące zaocznie, mogą bez problemy znaleźć zatrudnienie, które będzie satysfakcjonujące finansowo. We Wrocławiu prężnie rozwijają się zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy, które bardzo potrzebują wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo warto zauważyć, że ceny mieszkań na wynajem stoją na stosunkowo akceptowalnym poziomie. Dlatego warto we Wrocławiu mieszkań, uczyć się zaocznie i pracować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here