radca prawny

Praca prawnika kojarzy się zazwyczaj ze stosunkowo wyczerpującym zawodem, ale i sporymi zarobkami. My dzisiaj jednak skupimy się na tym drugim aspekcie, czyli na zarobkach. Sprawdź, co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia radcy prawnego oraz ile kosztują jego usługi. Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/radca-prawny-ile-zarabia/

Co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia radcy prawnego?

Na to wpływ będzie miało kilka czynników. Jednym z nich jest miejsce, w którym jesteśmy zatrudnieni. W dużej mierze to czy posiadamy własną kancelarię, czy pracujemy na etacie jest głównym czynnikiem zarobków. Nieco inne stawki czekają radców prawnych zatrudnionych przez innych przedsiębiorców. Możesz pracować w samorządach, instytucjach państwowych, naukowych czy służba zdrowia. Prywatnych radców prawnych zatrudniają również firmy komercyjne, korporacje czy duże koncerny. W takim przypadku liczy się wielkość oraz kapitał takiej firmy w której jesteś zatrudniony. Bardzo często bywa tak, że będąc zatrudnionym w Takim miejscu, możesz liczyć na dodatkowe premię. Twoje zarobki będą wzrastać wraz ze stażem pracy oraz Twoim doświadczeniem. Pracując pod własnym szyldem, wyrabiasz sobie renomę oraz rozpoznawalność. Przy tym pomagasz ludziom skutecznie rozwiązujących problemy, i na pewno masz więcej klientów, co ma duży wpływ na Twoje zarobki. Oczywiście więcej będziesz zarabiać pracując w dużym mieście, niż na prowincji.

Jakie są koszty usług radcy prawnego? 

Wysokość cena ma związek z pensja osoby na takiej stanowisku. Zależy oczywiście od tego, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Jeżeli pracujemy samorządzie, nasze usługi są bezpłatne. Jednak kancelaria będzie musiała nam zapłacić. Zwykła półgodzinna rozmowa z poradą prawną kosztuje od 50 do 150 zł. Ceny będą różniły się w zależności od danego radcy prawnego. Coś co będzie wymagało większego zaangażowania, czyli sporządzenie pisma czy wzoru umowy. Będzie to koszt od 70 do 700 zł. W zależności od stopnia skomplikowania dokumentów oraz materiałów na niego zużytych. Pomoc w sprawach dotyczyć będzie między innymi zakupu mieszkania lub sporów z lokatorami. Będzie to wydatek rzędu 200 do nawet 1500 zł za usługę. Jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia w postaci pisemnej opinii prawnika, za takie pismo zapłacimy od 100 do 2000 zł. 

Zobacz też:  http://www.marszniemilczenia.pl/wyglada-praca-radcy-prawnego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here