Co to jest konsolidacja zadłużenia

Konsolidacja zadłużenia polega na wykorzystaniu jednej pożyczki lub karty kredytowej do spłaty wielu pożyczek lub kart kredytowych, dzięki czemu można uprościć spłatę zadłużenia. Z jednym saldem zamiast wielu, powinno być łatwiej spłacić dług, a w niektórych przypadkach uzyskać niższe oprocentowanie od pożyczkodawcy. Chociaż konsolidacja zadłużenia przynosi wiele korzyści, istnieją również pewne wady. Karta kredytowa z wysokim limitem kredytowym i promocyjną stopą procentową od przelewów salda jest dobrym kandydatem do konsolidacji innych sald kart kredytowych o wysokim oprocentowaniu na jednej karcie kredytowej. Połączenie sald pod stopą procentową, która jest niższa niż średnia stopa istniejących sald, pozwala zaoszczędzić pieniądze na odsetkach i zapłacić na jedną kartę kredytową zamiast kilku. Program konsolidacji zadłużenia lub plan zarządzania długiem (DMP) to plan spłaty zorganizowany przez agencję doradztwa kredytowego, która ustanawia nowy harmonogram płatności i warunki, które mogą pomóc w szybszej i tańszej spłacie długu. Zazwyczaj jest oferowany kredytobiorcom, których doradca kredytowy uznał za niezdolnych do spłaty pożyczek na podstawie przeglądu ich finansów. Warto również wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

O tym warto pamiętać!

Plan zarządzania długiem zazwyczaj obejmuje niezabezpieczone zadłużenie (pożyczki niezabezpieczone zabezpieczeniem), takie jak zadłużenie z tytułu kart kredytowych lub rachunki medyczne, ale nie zabezpieczone zadłużenie, takie jak kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe. Refinansowanie gotówkowe to rodzaj refinansowania kredytu hipotecznego, w którym otrzymujesz nowy kredyt hipoteczny, który jest więcej niż jesteś winien na pierwszym kredycie hipotecznym. Nowy kredyt hipoteczny spłaca stary, a różnicę można zgarnąć poprzez „wypłatę”. Możesz użyć tych pieniędzy, aby spłacić istniejące długi, zakładając, że to, do czego jesteś zatwierdzony, pokrywa salda karty kredytowej i pożyczki. Przypominamy, że refinansowanie wypłat zazwyczaj wiąże się z kosztami zamknięcia.  Po zapoznaniu się z opcjami możesz zdecydować, że konsolidacja zadłużenia nie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z długiem. Dwie popularne metody spłaty, które nie wymagają konsolidacji, to „kula śnieżna długu” i „strategie lawiny zadłużenia”. Oba koncentrują się na spłacie długów pojedynczo. Kula śnieżna długu koncentruje się najpierw na spłacie najmniejszych sald i przejściu do większych sald, podczas gdy strategia lawiny zadłużenia najpierw zajmuje się saldami o najwyższych stopach procentowych.

Jeśli Twoja sytuacja jest bardziej złożona, powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy w programie redukcji zadłużenia. Dążenie do uregulowania zadłużenia jest ostatecznością, ponieważ wiąże się z zatrzymaniem płatności i współpracą z firmą, która przechowuje te pieniądze w depozycie, podczas negocjacji z wierzycielami w celu osiągnięcia ugody, co może potrwać do czterech lat. Wstrzymanie płatności od wierzycieli może poważnie zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Warto również wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here