Do czego służy rozdzielnica budowlana

Rozdzielnice budowlane są wykorzystywane w miejscach, gdzie konieczne jest zasilanie i zmniejszenie ryzyka przeciążenia  instalacji elektrycznej. Na szeroką skalę stosowana jest na placach budowy. Okazuje się, że występuje w wielu rodzajach i konfiguracjach, co jest sporym plusem. Czym cechuje się rozdzielnica budowlana? Gdzie znajdziemy najciekawszą ofertę?

Zastosowanie rozdzielnicy budowlanej

Rozdzielnica budowlana jest głównie wykorzystywana na budowach i służy do zasilania tymczasowej instalacji elektrycznej. Ma za zadanie ochronić ją przed zwarciami i przeciążeniami. Co ciekawe, z powodzeniem jest stosowana do obsługi imprez masowych i na placach budowy. Korzystają z niej także budynki użyteczności publicznej i firmy przemysłowe.

Cechy rozdzielnic budowlanych

Produkt może być różnie wyposażony oraz konfigurowany, jak i montowany. Zależy to od jego przeznaczenia i funkcji. Odznacza się różnorodną liczbą gniazd i stopniami ochrony przed warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami. Podstawowymi rodzajami rozdzielnic tego typu są standardowe rozdzielnice oraz modele z licznikiem. Ta druga wersja, oprócz zasilania energią elektryczną, ma za zadanie także mierzyć wykorzystanie tej energii.

Kolejnym podziałem rozdzielnic jest wersja mobilna i stacjonarna, co wiąże się ze sposobem montażu. Stacjonarny model najczęściej wyróżnia się dużymi rozmiarami, przy czym wyjątkiem są ścienne rozdzielnice. Rozdzielnica budowlana z fundamentem znajduje zastosowanie w przypadku obsługi imprez masowych i na placach budowy. Wybór zależy od tego, jakiego urządzenia potrzebujemy w danym miejscu i jakie mamy oczekiwania.

Rozdzielnica budowlana powinna wyróżniać się doskonałą jakością i bazować na sprawdzonej marce. Unikalną ofertę posiada Elektrospark, gdzie znajdziemy różne modele dostosowane do potrzeb danego miejsca. Zadaniem tego urządzenia jest zasilanie tymczasowej energii elektrycznej. Ponadto, dodatkową korzyścią jest ochrona przed przeciążeniami i zwarciami prowadzącymi do awarii systemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here