Elektronarzędzia – wypożyczyć czy kupić do firmy budowlanej?

0
604

Prowadzenie firmy budowlanej wiąże się z używaniem drogich elektronarzędzi. Ich zakup mocno obciąża budżet nowo powstałych firm, dlatego wielu właścicieli decyduje się na współpracę z wypożyczalnią sprzętu budowlanego. Czy takie podejście jest dobre i może przyczynić się do zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy remontowo-budowlanej?

Zakup nie zawsze jest opłacalny

Wiele elektronarzędzi i maszyn budowlanych używana jest w trakcie prac bardzo rzadko, dlatego zakup wiążący się ze sporym wydatkiem nie jest najlepszym pomysłem. O ile podstawowe narzędzia powinna mieć każda ekipa to takie urządzenia jak ciężkie zagęszczarki czy koparki wykorzystywane są na budowie przez tak krótki czas, że prowadząc niewielką firmę budowlaną, nie warto w nie inwestować. Zamiast tego powinniśmy odwiedzić wypożyczalnię narzędzi budowlanych i pożyczyć potrzebny sprzęt na czas, w którym faktycznie będziemy z nich korzystać. Pozwoli to mocno ograniczyć koszt, ale równocześnie zapewni dostęp do najwyższej jakości sprzętu dla siebie i swoich pracowników.

Jak wygląda proces wypożyczania sprzętu budowlanego?

Każda wypożyczalnia sprzętu budowlanego samodzielnie określa zasady, na jakich udostępniane są elektronarzędzia, ale cały proces przeważnie wygląda bardzo podobnie. Aby skutecznie wynająć maszyny budowlane w https://www.jpd.com.pl/, potrzebujemy wyłącznie dowodu osobistego. W niektórych wypożyczalniach wymagana jest jeszcze wpłata kaucji, która zwracana jest podczas oddawania sprzętu. Będąc na miejscu, potwierdzamy swoją tożsamość, podpisujemy umowę wynajmu i możemy odebrać sprzęt i przewieźć go na teren realizowanej inwestycji. W przypadku, gdy wypożyczana maszyna jest bardzo duża i ciężka, istnieje możliwość dostarczenia jej przez pracowników wypożyczalni pod wskazany adres. Usługa taka jest dodatkowo płatna, ale i tak będzie kosztować nas mniej niż samodzielne przewożenie maszyny. Wypożyczenie jest więc tanie, wygodne i może zapewnić spore oszczędności, dlatego, jeśli brakuje nam gotówki na zakup, jest to doskonała alternatywa, by pracować na dobrej jakości sprzęcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here