Ferie zimowe w Polsce - gdzie warto pojechać?

Do ferii zimowych jeszcze sporo czasu, ale żeby zapewnić sobie dobry nocleg w rozsądnej cenie, warto zaplanować wyjazd już teraz. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych miejsc, które warto uwzględnić w swoich planach.

Miłośnicy szusowania po stokach nie będą mieli problemów ze znalezieniem atrakcyjnej destynacji. Na południu Polski można spotkać całą masę wspaniałych tras, tak więc wybór konkretnego miejsca to już kwestia osobistych preferencji. Zakopane, Karpacz czy Szklarska Poręba to dobry wybór dla osób, które chciałyby skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i wspaniałych tras widokowych, a przy tym są skłonne zaakceptować dłuższe kolejki do wyciągu. Jeśli natomiast celem jest wypoczynek z dala od tłumów, to warto zwrócić uwagę na takie tereny narciarskie jak: Litwinka Grapa, Niedzica czy Spytkowice. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić zimą?

Kazimierz Dolny

To miasto pełne magii o każdej porze roku. Zimą, ośnieżone, opustoszałe uliczki tworzą tutaj wspaniały klimat, rodem z XVIII-XIX wieku. Okoliczne wzgórza poprzecinane wąwozami stanowią natomiast idealne miejsce na dłuższe wędrówki pieszo lub na nartach biegowych. Co ważne, nieopodal znajduje się stok narciarski Parchatka – świetne miejsce dla amatorów śnieżnego szaleństwa.

Mierzeja Helska

Hel jest mocno oblegany przede wszystkim latem. Zimą, na pięknej szerokiej plaży, można spotkać jedynie pojedynczych spacerowiczów oraz wspaniałe ptaki: łabędzie nieme, kormorany czy mewy. O tej porze roku morze bywa bardzo niespokojne i pozwala doświadczyć wspaniałej demonstracji sił natury. Z drugiej strony, w słoneczny, spokojny dzień, można wybrać się na niezapomniany spacer i kontemplować piękno uśpionej przyrody. Przy okazji warto odwiedzić również helski port, latarnię morskę czy fokarnię.

Łysa Góra w Sopocie

O ile na Helu miłośnicy jazdy na nartach czy snowboardzie będą się nudzić, o tyle Sopot zapewni im już niepowtarzalne doznanie – możliwość podziwiania Bałtyku podczas szusowania po stoku. Tutejszy stok jest oczywiście niewielki i wznosi się na 110 m n.p.m, ale mimo wszystko początkujący i średniozaawansowani będą zadowoleni. Co więcej, w pogodny dzień będą mogli zobaczyć nawet Gdańsk i fragment Żuław Wiślanych. Poza tym jest tutaj snowpark, a w okolicy Łysej Góry trasy dla narciarzy biegowych oraz tor saneczkowy.

Osoby, które jeszcze nie odłożyły kwoty potrzebnej do sfinansowania wyjazdu, a chciałyby zarezerwować nocleg już teraz – tak, by móc skorzystać z niższych cen, mogą sięgnąć po wsparcie banku lub firmy pożyczkowej (sprawdzi się tu np. chwilówka przez internet lub niewielki kredyt).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here