produktywność

Z pewnością zastanawialiście się w jaki sposób zwiększyć produktywności swojej pracy. Możecie siedzieć po godzinach w biurze, pić kawę literami lub rwać włosy z głowy, Jednak najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie to, że doczytasz ten artykuł do końca. Wykorzystaj zawarte w nim wskazówki, które sprawią, że zapanujesz nad swoją produktywnością. Jedyne co musisz zrobić to wyrobić w sobie samodyscyplinę i zmotywować się do działania. Sprawdź jakie to proste!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zwiekszyc-produktywnosc/

W jaki sposób zwiększyć swoją produktywność?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na czas. Większość z nas nie jest nocnymi markami, ani porannymi ptaszkami. Być może jest to błąd. 

Według statystyk 80, a nawet 90% z nas jest najbardziej produktywna do południa. w ciągu dnia jest to dwie godziny, kiedy jesteśmy w szczytowej w formie intelektualnej. Jeżeli chcemy zrobić więcej mniejszym kosztem wczasów oraz energii, to zaplanujmy wykonanie najważniejszych zadań, kiedy jesteśmy w szczytowej formie. Nie jest przecież tak, że w momencie gdy wstajemy z łóżka od razu możemy przenosić góry. Do tego potrzebujemy trochę czasu aby się rozbudzić i przekonać nasz umysł do produktywnej pracy.

Optymalny czas na pracę intelektualną zaczyna się około 90 minut po naszym przebudzeniu. Potem mamy 120 minut na sumie daną pracę kropkę dalej jest niestety tylko gorzej. Od południa nasza forma jest zdecydowanie mniejsza i z czasem zaczyna spadać. Według naukowców najmniej produktywny momentem dnia i jest 14:00. Wówczas najlepiej jest udać się na lunch i zregenerować swoje siły.

Jak zwiększyć swoją produktywność?

Bardzo dobrze jest zastosować zasadę Pareto. Zasada ta zwana jest potocznie również 80/20. Polega ona na tym żeby wykonać jak najlepsze rezultaty, z jak najmniejszymi wysyłkami. Ustalmy zadania hierarchicznie, od tego które jest najważniejsze, do tego które jest najmniej ważne. Najlepiej jest to zrobić jeszcze poprzedniego dnia, abyśmy rano wiedzieli jakie są nasze cele. Naturalnie, ważne jest to aby mieć siłę woli.

Produktywność, a sen

Ważną zasadą jest to, aby się wyspać. Całe nasze plany legną w gruzach, jeżeli zarwiemy nockę. Dla dorosłego człowieka 8,9 godzin jest to optymalny czas, aby się wyspać i produktywnie działać. Postarajmy się przez kilka dni przespać 8 godzin cinek oraz zobaczyć i jakie przynosi to fenomenalne efekty. Dzięki dobremu podejściu do produktywności wykorzystamy najwięcej czasu w ciągu doby na skuteczną pracę.

Zobacz też: http://www.blizejwiedzy.pl/firma-taksowkowa-sposob-ja-zalozyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłoneczna energia
Następny artykułZdrowe zęby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here