Studia fryzjerskie

Niedługo rozpocznie się jesień i z pewnością wielu z nas myśli właśnie o tym, czy podjęło dobrą decyzję w kwestii wyboru studiów. Te rozpoczną się już w październiku, a my rozpoczniemy kolejny i jakże ważny etap w życiu. Będzie on decydował o tym, czym będziemy zajmować się, gdy zakończymy edukację. Oraz o tym jaki zdobędziemy zawód oraz jakie pieniądze będziemy zarabiać. Kierunek studiów jest więc bardzo ważny, ale ważniejsze jest to, byśmy wybrali go idąc za głosem serca. Nie powinniśmy bezkrytycznie słuchać rodziny czy wielu znajomych. Nie wiedzą przecież oni co leży nam w sercu i jakie marzenia chcemy w przyszłości realizować. Mnóstwo osób chce nam coś narzucać, gdy jesteśmy młodzi i decydujemy o wyborze tego, czym będziemy się zajmować w przyszłości.

Oczywiście bardzo ważne, by wysłuchać zdania innych, a szczególnie rodziców, bo często mają coś ważnego do przekazania, z racji doświadczenia życiowego. Powinien być to dla nas jednak pewnego rodzaju drogowskaz i rada. Na pewno nie decydujący głos w sprawie tych jakże ważnych decyzji, które już niedługo podejmiemy.

Studia fryzjerskie – Kierunek z pewnym zawodem

Studia fryzjerskie - Kierunek z pewnym zawodemStudia fryzjerskie, to popularny kierunek, na który decyduje się sporo osób, chcących zajmować się w profesjonalny sposób naszymi włosami. Trzeba przyznać, że jest to dobry kierunek. Jeśli tylko czujemy, że nie będziemy tego robić na siłę i posiadamy zmysł do tej pracy, to z pewnością powinniśmy iść tą drogą. Kierunek ten niesie za sobą z pewnością kilka aspektów, z których musimy sobie zdawać sprawę.

Z całym przekonaniem musimy lubić przebywać z ludźmi. W pracy tej przez być może i 10 godzin dziennie, będziemy przebywać z różnego rodzaju typem osób, które to nie raz i nie dwa będą nam opowiadać swoje życiowe historie i zwierzać się dość mocno. Nie raz odwiedzi nas na pewno starszy Pan i Pani, którzy być może będą mieć lekkie problemy z pamięcią. Będą nam opowiadać śmieszne, a czasem i straszne historie.

Osoba udająca się więc na studia o profilu fryzjerskim, musi mieć z całym przekonaniem charakter osoby spokojnej i być bardzo cierpliwie nastawiona. Osoba nadpobudliwa i mocno stresująca się w wielu sytuacjach, nie da sobie rady tam nawet przez kilka dni. Bardzo szybko będzie szukać nowej pracy, a lata studiów pójdą na marne i będą stracone.

Kolejnym i w moim odczuciu będącym na duży plus aspektem, będą zarobki. Gdy trafimy na dobrego szefa, który będzie w pełni doceniał nasz warsztat i włożoną przez nas pracę, oraz wysiłek, możemy liczyć na bardzo dobre w skali miesiąca zarobki. Fryzjerzy zarabiają z reguły ponad 3000 zł miesięcznie. Dodając do tego bonusy za pracę w sobotę i napiwki od wdzięcznych i zadowolonych klientów, zbiera się już z tego bardzo fajna i ciekawa suma, którą później możemy dobrze spożytkować.

Praca w weekendy

Praca w weekendyNo właśnie, bonusy za pracę w soboty. W zależności od tego jak na po popatrzymy, może to być dla niektórych minus, lub plus. Minus z tego powodu, że niektórzy z nas lubią sobie zaplanować weekend pod kątem jakiegoś wyjazdu i odpocząć po całym tygodniu pracy, od poniedziałku do piątku. Ten typ osób z całą pewnością nie będzie więc zadowolony z tego, że w tym zawodzie praktycznie każda sobota musi być pracująca. Dzieje się tak dlatego, że wesela, czy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, odbywają się właśnie w tym dniu. Całe mnóstwo osób przychodzi więc wtedy do salonów, w których jesteśmy zatrudnieni i pragnie, byśmy w wyjątkowy sposób przygotowali ich do tego dnia. I zrobili im na głowie coś wyjątkowego.

Jest to niewątpliwie wada pracy w sobotę, lecz dla wielu będzie to wyglądać zupełnie inaczej. Ponieważ gdy lubimy pracować i nie mamy żadnych planów na sobotę, to możemy w tym dniu zarobić bardzo dużo. Szefowa z pewnością ucieszy się na samą myśl o tym, że będziemy w tym dniu jej pomocną dłonią i pojawimy się w salonie. Wiele osób odmawia bowiem przyjścia do pracy w tym dniu. Argumentują to planami na weekend, których nie da się już odwołać. Jak widzimy więc znajdą się i zwolennicy i przeciwnicy sobót w pracy fryzjera.

Własny salon fryzjerski

Gdy zakończymy sukcesem studia o profilu fryzjerskim i ukończymy jakiś etap w pracy, lub praktyki w jednym z salonów, przyjdzie czas by zastanowić się nad tym, czy nie założyć swojego biznesu. W końcu po to studiowaliśmy przez kilka lat i staraliśmy się udoskonalać swój warsztat, żeby po kilku latach czerpać z tego spore profity i zarabiać na siebie, a nie na innych. Jeśli więc zgromadziliśmy już wystarczające środki, jesteśmy pewni swoich umiejętności i damy sobie radę, to nie ma na co czekać i czas otworzyć swój salon. Pozostanie nam tylko zatrudnienie kilku dziewczyn i musimy liczyć na to, że uda nam się wystartować z sukcesem. A klienci będą do nas wracać zadowoleni i zbudujemy szybko ich zaufanie.

[Głosów:27    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here