Studia w Krakowie

Gdy kończymy liceum i zdajemy maturę musimy zadecydować co dalej chcemy robić ze swoją edukacją,. Możemy oczywiście zaprzestać dalszej nauki i skupić się na pracy zarobkowej. Możemy także kontynuować naukę na przykład an studiach. Najczęściej studiowanie łączy się z przeprowadzką, gdyż na prawdę bogatą ofertę edukacyjną posiadają tylko największe miasta. Studia w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie pozwalają na wybór z bardzo dużej puli różnych kierunków oraz trybów studiów. Sprawdźmy jakie są zalety studiowania w poszczególnych miastach w Polsce oraz jaką mają one przygotowaną ofertę edukacyjną.

Studia w Krakowie

Jeśli mówimy o Krakowie to musimy wspomnieć przede wszystkim o bogatej ofercie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to pierwsza uczelnia wyższa w Polsce i jedna z pierwszych na świecie. Tradycje zobowiązują. Na tej uczelni mamy możliwość studiowania na wielu popularnych kierunkach. Podczas studiowania możemy spodziewać się na prawdę wysokiego poziomu. Nic dziwnego. Uniwersytet Jagielloński od lat zajmuje czołowe miejsca w rożnego rodzaju rankingach uczelni w Polsce. Również wysoko w owych rankingach znajduje się Akademia Górniczo-Hutnicza, która także przyciąga do siebie całe rzesze studentów. Absolwentów studiów krakowskich uczelni czekają ciekawe perspektywy zatrudnienia w jednym z mnóstwa przedsiębiorstw, które właśnie tutaj postanowiły przenieść swoje siedziby. Poza tym Kraków to miasto pełne rozrywek oraz atrakcji turystycznych, które przyciągają mnóstwo turystów z całego świata.

Studia w Warszawie

Studia w WarszawieWarszawa to bardzo popularny wybór wśród młodych ludzi z całej Polski. I nie chodzi tu jedynie o poziom kształcenia. Każdego kusi bowiem widmo życia w stolicy kraju. W przeświadczeniu wielu jest to najlepsze miejsce do życia, z najlepszymi perspektywami do rozwoju. Młodych ludzi przyciąga rozrywkowe życie, mnogość imprez kulturalnych i sportowych oraz ogólny prestiż związany z życiem w Warszawie. Jeśli chodzi o same uczelnie to w rankingach uczelnianych od lat w czołówce znajduje się Uniwersytet Warszawski a po piętach depcze mu Warszawska Politechnika. Wysoko w zestawieniach jest także Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Wysokie pozycje aż czterech uczelni różnego typu sprawia, że każdy student znajdzie tu odpowiedni dla siebie kierunek. Należy jednak wspomnieć, że życie w Warszawie jest dla studentów dość drogie. Jeśli jeszcze nie pracujemy to może być nam dość ciężko się utrzymać. Czesne, wyżywienie czy rozrywki potrafią tu kosztować nieco więcej niż w innych regionach Polski.

Studia we Wrocławiu

nieco więcej niż w innych regionach Polski.  Studia we WrocławiuRównież Wrocław jest bardzo popularnym miastem wśród studentów. Podczas roku akademickiego mówi się, że populacja miasta wzrasta niemal dwukrotnie. Studiują tu nie tylko mieszkańcy Wrocławia i najbliższych okolic, lecz młodzi ludzie z całej Polski. Spotkanie na uczelni studenta z Rzeszowa czy Szczecina nie jest jakimś szczególnie trudnym wyzwaniem. Na pewno wpływ na taki rozwój sytuacji ma mnogość wielu uznanych uczelni we Wrocławiu. Wspomnijmy tu chociażby o znanej chyba na całą Europę Politechnice Wrocławskiej, która od lat kształci specjalistów z nauk ścisłych. We wszelkich rankingach uczelnianych wysokie pozycje zajmuje także jedna z najstarszych uczelni czyli Uniwersytet Wrocławski. Dużą popularnością cieszy się także Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Wszystkie te uczelnie co roku przyciągają mnóstwo młodych ludzi. Wrocław jest również atrakcyjny jeśli chodzi o ofertę rozrywkową. Wieczorami to miasto nie zamiera, a centrum pełne jest ciekawych klubów. Wrocław jest także atrakcyjny turystycznie. Tutaj również nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów, gdyż działa we Wrocławiu mnóstwo firm. Zwłaszcza z branży IT.

Studia w Poznaniu

Mówiąc o najlepszych miejscach do studiowania w Polsce nie możemy również zapominać o Poznaniu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu również od lat zajmuje czołowe miejsca we wszelkich rankingach uczelnianych. Nie bez powodu. Poziom kształcenia jest tu dość wysoki i co roku naukę kończą tu ogromne ilości doskonale wykształconych absolwentów gotowych podjąć pracę w każdej gałęzi gospodarki. Poznań przyciąga studentów z całej Wielkopolski oraz innych regionów kraju.

Studia w innych miastach

Oczywiście studenci nie muszą się wcale ograniczać tylko do tych czterech miast. Mapa uczelni jest dużo bardziej rozbudowana. Jeśli chodzi o rankingi to musimy tu wspomnieć między innymi o Gdańskim Uniwersytecie Medycznym czy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ale to tylko przykłady ponieważ w niemal każdym większym mieście znajduje się uczelnia, która doskonale kształci studentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here