puw grafika

Pielęgniarstwo to kierunek studiów, który śmiało można nazwać kierunkiem przyszłości. Popyt na wykwalifikowanych pielęgniarzy i pielęgniarki nieustannie wzrasta, dlatego z całą pewnością warto rozważyć studia na tym kierunku. Zajęcia w trybie niestacjonarnym dają szansę pogodzenia pracy z nauką.

Okres aktywności zawodowej to idealny czas na uzupełnienie swoich kwalifikacji lub zmianę ścieżki zawodowej. Takie zmiany wymusza dynamiczny rynek pracy. Sprawia to, że na przedstawicieli wybranych zawodów pojawia się tak duże zapotrzebowanie, które z kolei jest gwarancją pewnego zatrudnienia.

Pielęgniarstwo to nie tylko poszukiwany kierunek studiów ze względu na rosnącą popularność, ale również rosnący prestiż społeczny. Dotyczy to zarówno Polski, jak i całego świata. Ten kierunek można nazwać przyszłościowym również dlatego, że stwarza wiele możliwości zatrudnienia. Absolwent może podjąć pracę w wielu placówkach: ośrodkach medycyny pracy, szpitalach, domach opieki społecznej, jednostkach administracji samorządowej i państwowej.

Studia są jednak prawdziwym wyzwaniem dla osób pracujących, dlatego w tym przypadku najlepszym pomysłem są studia niestacjonarne. Zjazdy weekendowe są zaplanowane tak, aby w pełni zrealizować program. Poza tym warunkiem ukończenia studiów na kierunku pielęgniarstwo są obowiązkowe praktyki, które są praktycznym uzupełnieniem kształcenia. Studia w systemie zaocznym realizuje wciąż niewiele uczelni w Polsce, a w większości oferują je uczelnie znajdujące się w największych miastach.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) to jedna z najbardziej renomowanych uczelni w kraju, w której ofercie znajduje się pielęgniarstwo studia zaoczne. Warszawa to jeden z najważniejszych ośrodków akademickich, a także miasto możliwości. Dyplom uzyskany w stolicy jest rozpoznawalny w wielu krajach na świecie. Rozpoznawalność miejsce w opinii niektórych wiąże się z większym prestiżem, dlatego studia w Warszawie niosą ze sobą wiele korzyści. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna stawia przede wszystkim na praktykę. W ten sposób absolwent jest przygotowany na realne sytuacje zawodowe, z którymi zetknie się w swojej pracy.

Wykładowcy to doświadczeni praktycy, więc nie tylko jest to gwarancją przekazania wiedzy na najwyższym poziomie merytorycznym.

Studiowanie na AHE to również mentoring, który polega na przekazaniu cennych rad i wskazówek. Wszystko to z pewnością zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Pielęgniarstwo na AHE to kompletny i w pełni dostosowany do wymogów współczesnego rynku program.

Na studiach zaocznych magisterskich jest realizowanych 1300 godzin zajęć dydaktycznych, 1060 godzin teorii oraz 240 godzin praktyk. Tym, co wyróżnia ofertę AHE spośród innych są nowoczesne metody nauczania. Jedną z nich jest metoda warsztatowa, która skutecznie rozwija kompetencje miękkie. Dzięki temu absolwent opuszcza mury uczelni, będąc w pełni przygotowanym do wykonywania zawodu pielęgniarza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here