Turystyka i rekreacja - Studia

Każda nauka przyszłego zawodu powinna zawierać sporo teorii, ale też bardzo dużo praktyki. Co z tego, że będziemy wiedzieli wszystko z książek, jak w praktyce staniemy przed poważnym dylematem. Co robić w danej chwili? Jak się zachować?
Praktyka chyba jest nawet ważniejsza niż sama teoria. Szkoły, które mają odpowiednie systemy kształcenia, połączone np. ze stażem w wyznaczonych miejscach, są na pewno dobrym rozwiązaniem. Nauka i staż to bardzo dobry wariant dla wszystkich uczniów.
Jest wiele ciekawych kierunków, które można wybrać nie ulegając przy tym sugestiom i stawianym wymogom np. przez naszą rodzinę. Pewnie w większości rodzin wszyscy mają bardzo wysokie wymagania co do naszej edukacji i wyboru szkoły. Jednak to my sami powinniśmy o tym decydować.

Turystyka i rekreacja – Studia

Turystyka i rekreacja - StudiaJednym z ciekawszych kierunków jest turystyka i rekreacja – studia przeznaczone dla ludzi lubiących podróże i poruszanie się w terenie, dla ciekawych świata, dla ludzi mobilnych.
Pracodawcy w firmach związanych z rekreacją i turystyką, oczekują od pracowników rzetelnej i profesjonalnej wiedzy. Ale też obytych w praktyce popartej doskonale ukształtowanymi umiejętnościami międzyludzkimi.

Po ukończeniu takiego kierunku, możemy być niemal pewni wyjazdów w niesamowite i wspaniałe miejsca np: na daleką Syberię, do rosyjskiego miasta Nowosybirsk, gdzie zimą temperatura powietrza może spaść nawet do minus czterdziestu stopni Celsjusza. Na północ Rosji do wspaniałego miasta Petersburg, gdzie jest ponad trzysta mostów. Do dalekiego i nieco groźnego Chile. Do pięknego i ekstrawaganckiego Paryża. Do biednej, ale bardzo ciekawej Algierii, Somalii, czy Ghany.

Pracując w tej branży możemy także bywać w pięknych miejscach naszego kraju np: w Wałbrzychu otoczonym parkiem krajobrazowym Książ, zwanym perłą Dolnego Śląska, który jest jednym z najbardziej intrygujących zamków w całej Polsce. Możemy bywać też nad Jeziorem Turkusowym, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych jezior przez turystów w Polsce. Możemy przy okazji naszej pracy zwiedzać, być przewodnikiem w Zieleńcu dzielnicy Dusznik-Zdrój i największym ośrodku narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej.
Wybierając kierunek studiów sugerujmy się tylko swoją pasją, swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, które mogą zapewnić świetny początek międzynarodowej kariery. Branża czeka, branża ma wiele ciekawych propozycji, intratnych kontraktów i wiele miejsc w których można pracować z największą przyjemnością.

Idealny kandydat na studia związane z turystyką i rekreacją

Kandydat na studia w zakresie turystyki i rekreacji powinien, oprócz znajomości, na jak najlepszym poziomie minimum dwóch języków odznaczać się także dobrą sprawnością fizyczną. Języki obce są bardzo wskazane. Rosyjski, niemiecki, szwedzki, mongolski, grecki, angielski, fiński, czeski, włoski, to tylko niektóre z wielu języków świata, warte dokładnej znajomości.

Takie studia dają możliwość poszerzania swojej wiedzy w ramach wielu specjalności dostosowanych do zapotrzebowania rynku pracy.

Hotelarstwo, które sprawdza się jeżeli chcemy pracować w hotelu lub prowadzić własny biznes tego typu.

Menedżer gastronomii, na tym kierunku poznamy zasady funkcjonowania rynku i placówek gastronomicznych.

Rekreacja w turystyce, gdzie zapoznamy się, jak porozumiewać się z lokalnymi władzami, jak współpracować z gwiazdami czy jak zarządzać działaniami w ramach międzynarodowych festiwali.

Turystyka czasu wolnego. Dzięki tej specjalności odkryjemy wszystko co najlepsze w tym zawodzie, czyli, co to znaczy wyjazd pełen atrakcji. Wyjazdów oczywiście będzie bez liku, czyli tak dużo, że po roku nie będziemy już pamiętali o zwiedzonych miejscach, regionach, państwach, miastach, kontynentach, czy rzekach.

Praca po kierunku Turystyka i rekreacja

Praca po kierunku Turystyka i rekreacjaAbsolwenci tego kierunku są łakomym kąskiem na rynku pracy w Polsce. Branża ta cały czas się rozwija w dużym tempie. Polacy mają coraz więcej oszczędności i coraz chętniej wydaja je na wakacyjne podróże. Dlatego potrzebni są wciąż ludzi, którzy mogą pracować jako przewodnicy turystyczni oraz menedżerowie lub hotelarze. Specjaliści z tych dziedzin zawsze będą potrzebni an rynku i będą sowicie wynagradzani. Będąc absolwentem kierunku Turystyka i rekreacja, możemy także zacząć pracować na własną rękę łącząc przyjemne z pożytecznym. Takim sposobem może być prowadzenie własnego bloga podróżniczego. Są one bardzo popularne w ostatnim czasie i skupiają wokół siebie spore grono odbiorców. Nie jest to bez znaczenia dla reklamodawców, którzy lubią reklamować swoje usługi i produkty na takich blogach. Może to dla nas stanowić zarówno zarobek materialny jak i w postaci różnych benefitów, takich jak na przykład darmowe wycieczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here