Wybór żyrandola do salonu – na co zwrócić uwagę?

0
543

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w nich spędza się najwięcej czasu, odpoczywa się i relaksuje oraz przyjmuje gości. W salonie musi zatem panować wyjątkowy klimat. Na to bardzo duży wpływ na oświetlenie. W salonach można oczywiście zastosować różne rodzaje oświetlenie. Wciąż jednak bardzo popularny jest żyrandol. Tym bardziej że wybór tego rodzaju źródła światła jest bardzo szeroki. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając żyrandol do salonu?

Mocowanie żyrandola

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje żyrandoli. Różnią się one m.in. sposobem mocowania. Głównie wyróżnić można tu żyrandole haczykowe oraz sufitowe. Zamocowanie tych pierwszych nie jest skomplikowane. Trzeba jednak pamiętać, że żyrandol haczykowy znajduje się w pewnej odległości oraz sufitu, a zatem zajmuje sporo miejsca. Dlatego ten model żyrandola zaleca się do montażu w przypadku salonów z wysokim sufitem. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku żyrandoli sufitowych. Ten model montowany jest bezpośrednio do sufitu. Zwykle składają się one z kilku kloszy, które skierować można w różnych kierunkach. Szeroką ofertę różnych modeli żyrandoli znaleźć można m.in. na stronie internetowej https://domodes.pl/oswietlenie/zyrandole.html.

Żyrandol klasyczny

Żyrandol to źródło światła, które najlepiej sprawdzi się w salonie urządzonym w stylu klasycznym. Tym bardziej że na rynku dostępnych jest wiele żyrandoli w klasycznej stylistyce. Charakteryzują się gładkim konturem oraz eleganckim wyglądem. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to najczęściej spotkać można się z żyrandolami wykonanymi z metalu lub szkła. Klosze często produkowane są także z różnych tkanin. Dodatkowo dostępne dziś żyrandole często również ozdabiane są pięknie prezentującymi się łańcuszkami bądź innymi ozdobami.

Wybór żyrandola do salonu

Wybór odpowiedniego oświetlenie do salonu jest ogromnie ważny. Dlatego decydując się na żyrandol, pamiętać trzeba, aby wybór konkretnego modelu nie był przypadkowy. Przy jego zakupie pod uwagę wziąć należy choćby wielkość pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń żyrandol nie może być zbyt duży. Będzie on bowiem optycznie przytłaczał całe pomieszczenie. Odwrotnie jest w przypadku dużych salonów. W takim przypadku żyrandol nie może być zbyt mały, gdyż będzie on niemal niewidoczny i może nie oświetlać całego pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here