Jak zagospodarować powierzchnię garażu?

Garaż to wbrew pozorom nie tylko pomieszczenie, w którym przechowujemy samochód. Jest to także miejsce, w którym trzymamy różnego rodzaju części samochodowe, narzędzia, opony, sprzęty ogrodowe i turystyczne, roweru, narty, itp.

Nie zawsze udaje nam się utrzymać porządek w garażu, często lądują w nim rzeczy niepotrzebne już w domu, a których nie chcemy wyrzucać. Jeżeli w porę nie zadbamy, aby każda rzecz znajdująca się w garażu miała swoje miejsce, garaż szybko może przekształcić się w graciarnię.

Urządzeniem i umeblowaniem garażu nie zajmujemy się tak, jak urządzeniem mieszkania. Jeżeli jednak odpowiednio zagospodarujemy powierzchnię garażu, unikniemy bałaganu i chaosu wśród przechowywanych przedmiotów i nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem czegokolwiek.

Meble do garażu

Przede wszystkim należy wybrać specjalne meble przeznaczone do garażu. Stare meble niepotrzebne w mieszkaniu nie są dobrym pomysłem na zagospodarowanie garażu. Najlepiej sprawdzą się meble wykonane z metalu – metalowe regały do garażu, szafy, szafki i półki metalowe. Przedmioty przechowywane w garażu warto posegregować. Jeden regał można przeznaczyć na części i akcesoria samochodowe, na innym możemy umieścić sprzęty ogrodowe, metalowa szafka może służyć do przechowywania narzędzi.

Warto wyposażyć garaż w przynajmniej jedną szafkę na kółkach. Niektóre sprzęty i akcesoria trzymane w garażu są bardzo ciężkie, a przesuwanie regału z ciężkimi przedmiotami jest bardzo trudne. Poza tym szafkę lub regał na kołkach zawsze możemy wystawić z garażu na zewnątrz, jeśli akurat w garażu potrzebujemy więcej miejsca do pracy.

Meble garażowe wykonane z metalu różnią się od mebli domowych większą stabilnością, wytrzymują nawet dziesięciokrotnie większy ciężar niż regały i szafy, które mamy w swoich mieszkaniach. Są to meble stabilne, o wzmocnionej konstrukcji, odporne na zniszczenia i uszkodzenia.

Pamiętajmy, że im więcej szafek i półek umieścimy na ścianach, tym więcej miejsca zyskamy na podłodze. Dobrym rozwiązaniem będą też wieszaki rowerowe, haki i tablice narzędziowe.

Ważnym meblem w garażu jest stół roboczy. Warto postarać się też o skrzynie i kosze i pudełka. Można trzymać w nich różne drobiazgi oczywiście odpowiednio posegregowane.

Jeżeli odpowiednio zagospodarujemy powierzchnię garażu, stanie się on funkcjonalnym, praktycznym i przestronnym pomieszczeniem. Należy też pamiętać o odpowiednim oświetleniu garażu.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here