Częste błędy popełniane przy użytkowaniu kart kredytowych

Wydaje się, że karta kredytowa to prosty i przejrzysty instrument finansowy. Ale nie wszyscy rozumieją, jak to działa i jak z niej korzystać poprawnie. Dlatego ludzie popełniają błędy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Oto są najważniejsze.

Doprowadzać do procentów

Mit „płacenie za oprocentowanie jest normą” jest bardzo popularny. Osoba, która dopiero zaczyna korzystać z karty kredytowej, myśli, że karta kredytowa jest potrzebna zakupów ponad zwykłe możliwości finansowe. Jednak aby z karty skorzystać poprawnie, musisz zastosować zupełnie inne podejście, niewymagające przepłacania.

Raz w miesiącu bank wysyła wyciąg z rachunku karty. Tam możesz przeczytać, ile jesteś mu winien.

Musisz spłacić dług do momentu wygaśnięcia okresu karencji. Nie trzeba dopuszczać pojawienia się oprocentowania, to nie jest wygodne. Żadne bonusy i przywileje kart kredytowych nie są warte oprocentowania pożyczki.

Dlatego, gdy tylko otrzymasz wyciąg, oszczędzaj niezbędną kwotę i albo spłacaj dług na miejscu, albo zarabiaj na reszcie.

Na stronie kredyty-pozabankowe24.pl znajdziesz pożyczki online, nawet dla osób zadłużonych.

Brać gotówkę z rachunku karty kredytowej

Tak, są towary i usługi, za które trzeba płacić gotówką: transport, produkty spożywcze na targu, naprawa kluczy lub obuwia w warsztacie. Jeśli brakuje pieniędzy lub nie ma pieniędzy na karcie debetowej, jest pokusa użycia karty kredytowej. Jest to jednak najgorsze ze wszystkich działań z nią.

Kiedy płacisz z karty bankowej, bank otrzymuje dochód. Po wypłacie pieniędzy gotówką on nie będzie miał tego dochodu. Dlatego pobierający gotówkę podlega karze: dodatkowe prowizje, wzrost odsetek od pożyczki lub anulowanie okresu bezodsetkowego. Wszystko to można znaleźć, czytając umowę o kartę kredytową.

Dokonywać zakupów, gdy nie ma pieniędzy do natychmiastowej zapłaty

Powinieneś zawsze mieć pieniądze na spłatę zadłużenia karty kredytowej w całości. Jeśli nie wystarczy, lepiej powstrzymać się od zakupu, zwłaszcza jeśli nie ma pewności, że środki będą wkrótce. Ani limit kredytowy, ani rozmiar pensji, ani czas oczekiwania na pensję nie mają większego znaczenia. Należy brać pod uwagę tylko ilość pieniędzy teraz (nie biorąc pod uwagę mikrokredyty i inne pożyczone fundusze) i gotowość zapłacić kwotę równą cenie zakupu.

Mylić pojęcia (które brzmią podobnie)

Następujące zwroty mogą cię bardzo zaskoczyć, ale one pomagają nie wpaść w kłopoty:

  • Karta kredytowa to nie kredyt. Karta kredytowa może być używana za darmo, a nawet można na niej zarobić.
  • Minimalna kwota taką nie jest. Ona będzie aktywowała naliczanie stóp procentowych, choć bez kary za spóźnioną płatność. O wiele bardziej właściwe, aby zapłacić nie minimalną kwotę, ale kwotę karencji, ponieważ odsetki nie będą pobierane.

Korzystając z karty kredytowej poprawnie, można mieć zyski i oszczędzać. W przeciwnym wypadku ponieść znaczące straty. Szczerze życzymy, abyś zawsze był w pierwszej grupie, lub się przeniósł do niej tak szybko, jak to możliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here