Jak zabezpieczyć telefon przed skutkami upadku?

0
1459

Telefony komórkowe zrewolucjonizowały nasze życie codzienne. Praktycznie nie ma chwili, w której byśmy nie mieli go przy sobie. Świat stał się globalną wioską, w której coraz więcej ludzi jest online przez 24h na dobę. Telefon (a właściwie smartfon) służy nam nie tylko do dzwonienia i pisania SMS-ów, lecz przeróżne aplikacje spowodowały, że zanika pierwotna funkcja telefonów komórkowych. Stały się one narzędziem uniwersalnym. Wyjeżdżając na wakacje nie potrzebujemy brać ze sobą radia, latarki, kompasu, mapy, telewizora, książek i wielu innych rzeczy. Wszystko mamy dostępne w jednym, małym urządzeniu, które niemalże jest zawsze przy nas. W kuchni podczas robienia obiadu, podczas randki, w autobusie, w łóżku, w pracy no i oczywiście w…. toalecie.

Osobista tragedia, czyli upadek telefonu

Telefony komórkowe są delikatnymi arcydziełami techniki. W obudowie znajduje się wiele elementów i podzespołów wrażliwych na wilgoć, temperaturę i przede wszystkim na upadki. Dodając do tego ogromną częstotliwość używania tego urządzenia otrzymujemy bardzo duże prawdopodobieństwo, że telefon wypadnie nam z ręki. W zależności czy upadnie na beton, drewnianą podłogę, płytki oraz od wysokości, skutki takiego upadku mogą być opłakane. Wiele znanych producentów telefonów przeprowadzało testy, aby określić skutki dla takiego zdarzenia dla naszego telefonu. Jednym z testowanych smartfonów był Samsung Galaxy A3. Upadek już z wysokości jednego metra powodował zbicie ekranu i w konsekwencji kosztowną naprawę. W celu zapobiegnięcia takim przykrym konsekwencjom Samsung postanowił złożyć specjalne etui na Galaxy A3. Cienkie etui ochronne, które nie pogrubia zanadto telefonu podkreśla oryginalny design i kształt oraz idealnie pasuje do ręki. Zbudowane jest z trwałego tworzywa sztucznego o nazwie TPU, które jest odporne na wstrząsy i upadki. Waga takiego rozwiązania również jest niewielka, a cena bardzo niska. Znacznie niższa niż specjalne ubezpieczenie od zbitych ekranów, które co chwilę producenci telefonów oferują użytkownikom.

Dodatkowa funkcjonalność

Dodatkową zaletą stosowania etui na Galaxy A3 jest jego funkcjonalność. Oprócz zabezpieczenia telefonu przed skutkami upadku posiada także kilka przegródek na wewnętrznej stronie, w których możemy schować kartę kredytową, dowód osobisty lub prawo jazdy. Jest ono dodatkowo zamykane na rzep lub na magnes (w zależności od wersji). Oznacza to, że nie ma już potrzeby noszenia dodatkowych torebek lub saszetek na wszystkie dokumenty. Człowiek rzadko rozstaje się ze swoim telefonem, więc wszystkie dokumenty będą zawsze na oku i pod ręką. Warto zatem zainwestować niewielkie pieniądze i cieszyć się spokojem, nawet jeśli nasz telefon upadnie. W etui na Galaxy A3 telefon będzie bezpieczny!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here