Folia stretch czy folia bąbelkowa? To zależy!

0
3399

Stając przed wyborem materiałów służących zabezpieczaniu paczek, głównie rozważamy zakup folii bąbelkowej lub folii stretch. Którą z nich lepiej wybrać? Tak naprawdę to dwa materiały, których właściwości się uzupełniają. Nie da się jednoznacznie wskazać lepszego z nich, bo wszystko zależy od zastosowania i sposobu użytkowania. Przyjrzyjmy się właściwościom i możliwościom obydwu produktów.

Rozciągliwa folia stretch

Folia stretch wyróżnia się przede wszystkim dużą rozciągliwością. Nie wpływa to jednak na jej małą trwałość lub łatwość przerwania, wręcz przeciwnie. Sposób jej produkcji sprawia, że jedna rolka folii stretch pozwala na owinięcie dużej liczby pakunków, a jej rozciągliwość ułatwia zabezpieczanie oraz dozowanie.

Przezroczysta folia stretch doskonale spaja ze sobą kilka pakunków. To zaś sprawia, że łatwiej je pakować w inne materiały, układać na paletach i transportować. Ta właściwość w szczególności przydaje się, gdy w grę wchodzi konieczność zapakowania razem kartonów o różnych rozmiarach czy kształtach.

Ta rozciągliwa folia jest odporna na przerwania. Nie poddaje się ostrym krawędziom pakunków, a wystarczy je kilkukrotnie nią owinąć, by były maksymalnie zabezpieczone. Można ją również zakupić w różnych kolorach, np. w E-hurtownia-opakowan.pl. Kolorowa folia sprawdza się, gdy pakunek ma być chroniony przed wzrokiem osób postronnych, ale i wyróżniony na tle innych paczek.

Tak zabezpieczone artykuły są w stanie przetrwać transport nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, bez ryzyka dostania się kurzu, zabrudzeń, wilgoci czy wody do wnętrza pakunków.

Odstresowująca folia bąbelkowa

Fakt, że przebijanie pęcherzyków powietrza, którymi usłany jest arkusz folii – odstresowuje, jest nam bardzo dobrze znany. Jednak to wciąż praktyczny materiał do pakowania i zabezpieczania rozmaitych produktów. Przy tym bardzo lekki, dlatego nie powoduje wzrostu wagi paczek, co ma znaczenie podczas ich wysyłania.

Pęcherzyki wypełnione powietrzem bardzo dobrze amortyzują wstrząsy. Taka folia świetnie zatem nadaje się do pakowania delikatnych i kruchych rzeczy, ponadto elektroniki. Można nią zabezpieczać drobne elementy, biżuterię z cennymi kamieniami, a także artykuły o ostrych krawędziach. Dodatkową właściwością folii bąbelkowej jest termoizolacja, co sprzyja jej wykorzystywaniu w domach i pośród ogrodów.

Bąbelkowym arkuszem folii można wypełniać wolne przestrzenie w paczkach. To pozwala uniknąć przemieszczania się zapakowanych przedmiotów, obijania o siebie, co mogłoby się skończyć zarysowaniami, rozmaitymi uszkodzeniami, w tym potłuczeniem np. szklanych rzeczy.

Dzięki temu materiałowi można zabezpieczać dowolne produkty, niezależnie od ich wielkości, kształtu, rozmiarów, wagi. Ta sama folia nadaje się do ponownego wykorzystania, przez co staje się artykułem wielorazowego użytku.

Mamy przed sobą dwa produkty do pakowania. Dwie folie, które choć różnią się właściwościami, sprawdzają się do zabezpieczania praktycznie każdego rodzaju elementów. Łącząc ich zalety można maksymalnie chronić rzeczy w trakcie transportu, nawet tego odbywającego się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zarówno folię bąbelkową, jak i folię stretch na rynku spotykamy w różnych kolorach, a to sprzyja poszerzaniu możliwości ich zastosowania.

Nie istnieje więc podział na lepiej czy gorzej sprawdzający się produkt zabezpieczający. Warto zaś łączyć je, ponieważ folia bąbelkowa dobrze wypełnia wolne przestrzenie w paczkach, a folia stretch gwarantuje, że są one właściwie chronione od zewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here