kocioł gazowy

Jeżeli projektujesz swój nowy dom i zastanawiasz się na tym, jaki system grzewczy wybrać, postaw na rozwiązania, które umożliwiają wykorzystanie dostępnych efektywnych źródeł energii. W dzisiejszych realiach inwestorzy najczęściej decydują się na kocioł gazowy lub pompę ciepła. Kocioł gazowy czy pompa ciepła? Co tańsze, co bardziej się opłaca?

Kocioł gazowy – zalety

W domach jednorodzinnych ogrzewanie gazowe traktowane jest często jako domyślny sposób ogrzewania, każdy kocioł gazowy ogrzeje bowiem powierzchnie użytkowe oraz wodę. Ogrzewanie gazem ziemnym jest efektywne i ekonomiczne. W odniesieniu do innych paliw gaz jest stosunkowo tani, a spalanie gazu w nowoczesnych kotłach pozwala niemal w całości pobrać energię cieplną ze spalin i przekształcić ją na ciepło grzewcze. Wysokiej jakości kocioł gazowy daje możliwość maksymalnego wykorzystania energii powstałej ze spalania, co sprawia, że do środowiska dostaje się zmniejszona ilość substancji trujących.

Kocioł gazowy to gwarancja oszczędnego i stałego ciepła w domu. Nowoczesne urządzenia tego rodzaju zapewniają  gospodarne i bezobsługowe działanie systemu grzewczego. Twoim jedynym obowiązkiem jest w tym przypadku terminowe regulowanie płatności za gaz i dopasowanie parametrów pracy kotła adekwatnie do swoich potrzeb i ciepłochronności budynku. Kotły gazowe dostępne są w marketach budowlanych oraz stacjonarnych sklepach renomowanych producentów. Kocioł gazowy kupisz również na www.eco-team.pl, gdzie znajdziesz kotły kondensacyjne spełniające wysokie wymagania wobec ekonomiki i komfortu ogrzewania.

Kiedy wybrać pompę ciepła?

Twoja decyzja o wyborze konkretnego systemu grzewczego musi zostać podyktowana nakładem inwestycyjnym, kosztami eksploatacji i wpływem na środowisko naturalne. W odróżnieniu od kotłów gazowych, pompa ciepła umożliwia wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. To rozwiązanie dla tych, którzy poszukują ekologicznych modeli ogrzewania domu. Ogrzewanie domu pompą ciepła ogranicza emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Spaliny powstałe wskutek produkcji energii cieplnej są zdecydowanie mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia emitowane przez inne urządzenia grzewcze.

To trafny wybór, kiedy stawiasz na ogrzewanie podłogowe w swoim domu, to najefektywniejszy sposób ogrzewania z pomocą pompy ciepła. Pompa ciepła jest również wielofunkcyjna, stwarza możliwość grzania zimą i chłodzenia latem.

Kocioł gazowy czy pompa ciepła – co się bardziej opłaca?

Porównując parametry ekonomiczne kotła gazowego i pompy ciepła warto zwrócić uwagę na nakłady inwestycyjne. W przypadku kotła gazowego zapłacisz zdecydowanie mniej za montaż urządzenia, pompa ciepła to wysokie  koszty instalacyjne. Jednak pompa ciepła to doskonała alternatywa grzewcza, kiedy chcesz szukać dużych oszczędności na ogrzewaniu. Dzięki pozyskiwaniu energii z gruntu zapłacisz rocznie o wiele mniej niż ogrzewając dom kondensacyjnym kotłem gazowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here