pellet

Obecnie przepisy regulują bardzo surowo możliwość wykorzystania tradycyjnych kotłów z zasypem ręcznym. W większości przypadków nie mogą być one wykorzystywane w domach z dużymi kotłowniami. Na szczęście do mniejszych pomieszczeń przewidziano lepsze i łatwiejsze w obsłudze rozwiązanie, jakim jest kocioł z zasypem automatycznym. Poznaj bliżej jego zalety podczas wykorzystania w małym domu.

Kocioł na pellet do małego pomieszczenia to zintegrowany system

Oferowany na stronie www.cichewicz.pl kocioł na pellet, przygotowany do stosowania w małym pomieszczeniu, to zintegrowane urządzenie, dzięki czemu zajmuje mało miejsca. Często nazywany jest kompaktem albo kotłem slim, co zawdzięcza swoim wyjątkowo niewielkim rozmiarom: nie przekraczają wielkości jednej europalety.

Modele kompaktowe posiadają zazwyczaj zintegrowany kosz na granulat oraz palnik z samoczynnym zapłonem i sterowaniem. Dodatkowo mogą być wyposażone w wentylator wyciągowy, który wspomaga ruch spalin i zapewnia lepszy ciąg kominowy.

Przyjazne, proste użytkowanie

Ogromną zaletą kotłów do małych pomieszczeń jest prostota ich użytkowania. Posiadają wiele zautomatyzowanych funkcji oraz intuicyjny panel sterujący, który pozwala na ich łatwe ustawienie tak, aby spełniały najwyższe oczekiwania użytkownika.

Dużą zaletą nowoczesnych sprzętów jest także ich łatwe i tanie serwisowanie. Dzięki solidnej budowie oraz prostym elementom, użytkownik jest w stanie oczyścić, a nawet wymienić wiele z nich samodzielnie. Co równie ważne, poszczególne elementy konstrukcyjne są niezwykle odporne na działanie pelletu o różnej jakości.

Ciekawym rozwiązaniem, które może być idealne dla nowoczesnych użytkowników, jest możliwość sterowania kotłem za pomocą Internetu. Dzięki modułowi wi-fi możliwe jest sterowanie kotłem z dowolnego miejsca, a także stałe monitorowanie jego pracy, co umożliwia zmniejszenie wydatków.

Kocioł na pellet jako alternatywa dla innych urządzeń grzewczych

Mówiąc o kotłach na pellet do małych pomieszczeń warto zwrócić uwagę także na inne ich zalety. Przede wszystkim są one znacznie łatwiejsze i czystsze w obsłudze niż kotły węglowe. Wszystko to za sprawą stosowanego w nich, ekologicznego opału.

Pellet jest naturalnym biopaliwem, które produkuje się z odpadów drzewnych. Wióry są prasowane do cylindrycznej postaci, używanej następnie do spalania. Dzięki naturalnemu, roślinnego pochodzeniu jest on jednym z najbardziej ekologicznych paliw. Uzyskiwane z niego wysokie ciepło, a jednocześnie niewielka liczba odpadów zapewniają wygodne, efektywne użytkowanie. Jest też łatwy do składowania dzięki pakowaniu w szczelne, kilkudziesięciokilogramowe warki.

Dzięki tym zaletom biomasy, kotły na pellet stały się niezwykle popularną alternatywą dla innych urządzeń grzewczych. Są szczególnie chętnie wykorzystywane w małopowierzhcniowym budownictwie ekologicznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here