Marker kredowy – wady i zalety

Z pewnością wielu z nas pamięta jeszcze czasy wielkich zielonych tablic, po których pisało się kredą. Taka kreda niesamowicie pyliła, co z jednej strony było niehigieniczne, a z drugiej mało praktyczne. Na szczęście na rynku pojawił się wynalazek, jakim jest marker kredowy, który przekreśla ostatecznie problemy z utrzymaniem czystości w klasie lekcyjnej.

Innowacyjny artykuł piśmienniczy

Markerem kredowym pisze się po specjalnym rodzaju tablicy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również do tradycyjnych wersji, które z pewnością znajdziemy jeszcze w wielu pomieszczeniach, szkołach, czy na uczelniach. Marker kredowy idealnie nadaje się do wszystkich wymienionych wyżej placówek, aczkolwiek będzie równie dobrym wyborem do biura, sali konferencyjnej, czy wszystkich tych miejsc, w których wykorzystuje się tablice, aby przekazać audytorium pewne informacje. Można używać go również do pisania po różnego rodzaju innych materiałach. Doskonale nadaje się do znakowania pudeł, podpisywania przedmiotów itd. Warto jednak sprawdzić specyfikacje takiego markera kredowego, ponieważ nie zawsze będzie on zmywalny.

Dlaczego warto wybrać taki typ markera?

Marker kredowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest on dużo lepszą alternatywa dla tradycyjnej wersji kredy. Po pierwsze ograniczony do minimum zostaje pył wytwarzany podczas pisania. Specjalna technologia zastosowana przy produkcji takiego psiaka, sprawia że zostawia on ślad na tablicy, jednak nie odbywa się to przez ścieranie kruszcu, dlatego nie występują efekty uboczne. Marker kredowy bardzo łatwo można zetrzeć z różnych rodzajów powierzchni. To szczególna zaleta w przypadku tablic w szkołach, które są bardzo mocno eksploatowane. Pisak został wykonany w pełni ekologicznych elementów, dlatego jeżeli korzysta się z niego zgodnie z przeznaczeniem, nie ma ryzyka utraty zdrowia.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kolorów markerów kredowych. Najlepiej wyposażyć się w kilka, ponieważ wtedy obraz na tablicy jest dużo klarowniejszy dla audytorium. Można wykonywać różnego rodzaju podkreślenia, zaznaczać ważne elementy itd. Wśród producentów markerów kredowych znajdziemy najpopularniejsze marki artykułów szkolnych i piśmienniczych, dlatego nie ma co się obawiać o jakość takich materiałów. To w pełni zgodne z atestami przyrządy piśmiennicze, które z pewnością odznaczą się funkcjonalnością. Niezależnie czy wybieramy je do szkoły, czy do biura, z pewnością warto wyposażyć się chociaż w kilka markerów kredowych.

[Głosów:9    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here