Modernizacja linii produkcyjnych w czasach korona kryzysu

W ostatnim czasie z powodu globalnej pandemii związanej z koronawirusem wiele gospodarek dotknął kryzys. Niektóre firmy przemysłowe i usługowe znalazły się w naprawdę złej sytuacji. Jednak cześć z nich postanowiła wykorzystać sytuację i zmodyfikować swoje linie produkcyjne, aby pomóc wszystkim w tym trudnym czasie. Podpowiadamy, jak można to zrobić.

Kreatywne użycie systemów dozujących

Jeśli twoja firma posiada przemysłowe linie napełniania, to znalazłeś się w świetnej sytuacji. Napełniarki do butelek napojów, perfum, czy innych płynów świetnie sprawdzą się do napełniania żelem antybakteryjnym. Na szczęście do napełniania butelek żelem antybakteryjnym nie są potrzebne specjalne linie do sterylnego napełniania. Sterylne dozowane jest potrzebne w takich sytuacjach jak napełnianie ampułek z lekarstwami, czy strzykawek.

Wiele firm wykorzystało już swoje systemy dozujące. Na przykład firma La Rive, które na co dzień produkuje perfumy, zaczęła właśnie produkować i butelkować płyn antybakteryjny. Co prawda płyn ten butelkowany jest w opakowania do perfum, co może wyglądać dziwnie dla niektórych, ale jest w całkowicie skuteczny.

Kolejnym pozytywnym i kreatywnym przykładem jest firma MOL. Firma ta w zaledwie tydzień przestawiła się z produkcji płynów do spryskiwaczy na produkcję środków do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Produkcja maseczek i przyłbic

Wiele firm na co dzień produkujących ubrania, czy tekstylia, zaczęły również produkować masowo maseczki. Nie wszystkie firmy jednak są zdolne do produkowanie tzw. maseczek medycznych, które muszą przejść specjalne testy bezpieczeństwa. Jednak firmy te z powodzeniem mogą produkować maseczki do codziennego użytku.

Również częste jest drukowanie przyłbic za pomocą drukarek 3D. Wiele firm, mniejszych czy większych, posiadających na stanie takie drukarki chętnie zaangażowało się w tą inicjatywę.

Ulgi dla osób pracujących w zawodach medycznych

Sporo restauracji i firm kateringowych postanowiły dowozić jedzenie pracownikom medycznym w szpitalach. Nie jest to może sposób na zarobienie, ale jest to na pewno szlachetny gest. Dodatkowo klienci będą o nim jeszcze długo pamiętać i istnieje prawdopodobieństwo, że bardziej będą wspierać te restauracje i firmy cateringowe, które w trudnym czasie pomogły medykom i medyczkom.

Również najróżniejsze inne firmy usługowe wprowadziły przeróżne ulgi dla osób pracujących w zawodach medycznych. Na przykład niektóre sklepy oferowały zniżki lub preferencyjne miejsce w kolejce. Niektóre miasta wprowadziły również darmową komunikację miejską dla osób pracujących w zawodach medycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here