Poznaj zalety części samochodowych wykonanych z EPP

Części samochodowe takie jak m.in. fotele z EPP, czyli propylenu spienionego, montuje się w wielu nowoczesnych autach. Tworzywo umożliwia stworzenia zarówno wytrzymałych, jak i lekkich komponentów tego typu. Sprawdź, jakie zalety mają produkty wykonywane z EPP.

Fotele i zderzaki z EPP – zalety

EPP (polipropylen spieniony) jest tworzywem o szerokim zastosowaniu. Dużą popularnością cieszy się w branży motoryzacyjnej, która stale poszukuje nowoczesnych i ekologicznych materiałów do produkcji wytrzymałych podzespołów. Jakie są główne zalety stosowania tego tworzywa do produkcji w branży automotive? Części samochodowe z EPP odznaczają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz tłumiącymi drgania. Ich główną zaletą jest niewielka masa i duża odporność na uszkodzenia. Co więcej, świetnie sprawdzają się podczas jazdy na wszelkich nierównościach, gdyż doskonale amortyzują wstrząsy. Firmy z branży automotive używają ich również ze względu na ekologię. Zarówno fotele, jak i inne podzespoły z polipropylenu spienionego można ponownie przetwarzać – wszystkie tego typu części w pełni podlegają recyklingowi.

Do produkcji foteli z EPP potrzebne są specjalne maszyny, a sam proces jest bardzo wydajny. Tak powstałe podzespoły są chemicznie obojętne i zapewniają szereg korzyści. Auta wyposażone w fotele, czy też zderzaki z EPP m.in. spalają mniej paliwa, co umożliwia kierowcom oszczędność. Takie pojazdy są też lżejsze. Co więcej, fotele zapewniają pasażerom bezpieczeństwo i chronią ich przed nadmiarem wibracji. Ponadto, EPP jest odporne na uszkodzenia. Zarówno fotele, jak i zderzaki świetnie radzą sobie z uderzeniami, co potwierdziło już wiele testów zderzeniowych.

Co jeszcze wyróżnia części wykonane z polipropylenu spienionego?

Fotele z EPP mogą mieć porowatą lub gładką powierzchnię. Cechuje je dobrze wyprofilowany kształt i duża wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Nowoczesne technologie umożliwiają produkcję foteli o dowolnych, designerskich kształtach. Co więcej, dostęp do szerokiej palety kolorów EPP sprawia, że można je stosować w różnych autach i zawsze będą wyglądać estetycznie.

Z polipropylenu spienionego, oprócz foteli, wykonuje się także podkładki pod stopy, zagłówki, a nawet i skrzynki do przechowywania narzędzi. Elementy z EPP są na tyle elastyczne, że bez większych problemów można również dodatkowo wzmocnić ich strukturę. 

EPP umożliwia produkcję lekkich i elastycznych podzespołów. Polipropylen spieniony świetnie izoluje ciepło. Cecha ta sprawia, że powstają z niego m.in. osłony zaworów i izolatory. Z kolei branża spożywcza używa ich np. do produkcji tacek spożywczych i lekkich opakowań do przechowywania żywności.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here