praca

To właśnie ona pochłania niemal całe życie. To ona pozwala zapewnić godziwy byt. To dla niej codziennie rano wstajemy z łóżka i nieustannie się doszkalamy. Praca – dla jednych priorytet dla innych wyłącznie źródło dochodu. Mimo rożnego podejścia oczywiste jest jedno – praca jest integralną częścią naszej codzienności i zgodnie z powiedzeniem „bez pracy nie ma kołaczy” dzięki niej możemy osiągnąć sukces i założony cel. Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda praca w Mielcu i gdzie można ją znaleźć.

Mielec jest miastem zlokalizowanym w województwie podkarpackim. Znane jest przede wszystkim z produkcji samolotów. Sprawia to, że miasto cieszy się sławą nie tylko w Polsce, ale także i za granicą. To właśnie przemysł jest głównym filarem i motorem napędzającym lokalną gospodarkę, a firmy działające między innymi w ramach Specjalnej Sfery Ekonomicznej Euro – Park, potrzebują dużej ilości rąk do pracy.

Oprócz przemysłu lotniczego, fundamentem mieleckiej gospodarski jest także przemysł motoryzacyjny, maszynowy i elektroniczny. Oferty pracy w Mielcu oferuje także przemysł hutniczy, meblowy, spożywczy oraz przemysł materiałów budowlanych. Duży wybór ofert pracy w Mielcu znajdziesz na stronie Gowork.

Mielecka strefa ekonomiczna podzielona jest na pięć kompleksów. Swoją powierzchnią obejmuje obszar ponad 605 ha. W mieście działają także liczne przedsiębiorstwa, m.in. badawcze i budowlane. Obecne są także placówki specjalistyczne, działa inkubator przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A czy Mielecki Park Przemysłowy. Jeśli chodzi o liczebność podmiotów w określonych branżach wygląda to następująco: pierwsze miejsce obejmują punkty handlowe i zakłady oferujące naprawę pojazdów. Na następnym miejscu plasują się zakłady przemysłowe, później jednostki zajmujące się prowadzeniem działalności profesjonalnej, technicznej oraz naukowej. Na samym końcu są przedsiębiorstwa budowlane.

Liczba podmiotów, gdzie można starać się o zatrudnienie sprawia, że oferty pracy w Mielcu są bardzo atrakcyjne.

Miasto cechuje się niską stopą rejestrowanego bezrobocia. Gdy gospodarka nabiera bardziej dynamicznego tempa, liczba osób zarejestrowanych w urzędzie znacznie spada. Według danych z lipca 2021 roku, stopa bezrobocia w tym mieście wynosiła 4,9%. Dla porównania w tym samym miesiącu w województwie podkarpackim wynosiła 8,4%, zaś w Polsce poziom ten osiągnął 5,8%.

Gdzie zatem najskuteczniej znaleźć atrakcyjne oferty pracy w Mielcu?

Warto sięgnąć przede wszystkim do Internetu. To nowoczesny i jeden z prostszych sposobów na znalezienie zatrudnienia. Ogłoszenia możemy swobodnie przeglądać o każdej porze dnia i nocy. W pierwszej kolejności najlepiej zajrzeć na ogólnopolskie serwisy pracy. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się: pracuj.pl, praca.pl, gowork.pl, aplikuj.pl olx.pl czy infopraca.pl. Dobrym pomysłem jest zapisanie się do newslettera, który powiadamia nas o nowych, pojawiających się rekrutacjach. Oprócz tego pomoc osobom poszukującym pracy oferuje Urząd Pracy w Mielcu. Pracownicy mogą zaproponować nam nie tylko konkretne oferty, ale pomóc znaleźć ciekawy staż czy uzupełniające, bądź pozwalające pozyskać nową wiedzę szkolenia.

Warto również rozważyć założenie konta na serwisach społecznościowych, takich jak Goldenline czy Linkedin. Na tych stronach można zamieścić nie tylko swoje CV, ale dodać referencje poprzednich pracodawców i szczegółowo opisać swoje doświadczenia zawodowe. Po pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia warto udać się także do agencji pracy – Addeco Polska czy Gi Group Mielec. Nie należy także zapominać o mediach, gdzie pracodawcy często za ich pośrednictwem informują o wolnych wakatach. Oferty pracy w Mielcu warto szukać też na lokalnych stronach internetowych, takich jak hej.mielec.pl. Z racji, iż Mielec jest dużym ośrodkiem przemysłowym, zatrudnienia można szukać w znajdujących się na ternie miasta firmach. W tym przypadku oprócz przeglądania stron internetowych warto udać się bezpośrednio do określonego miejsca i pozostawić swoją aplikację. Nie można zapominać też o nieocenionej metodzie pozyskiwania pracy, jaką jest uruchomienie własnej sieci kontaktów. Ponadto praca w Mielcu może czyhać niemal za rogiem. Warto szukać ogłoszeń w witrynach sklepów czy na tablicach informacyjnych.

Mielecki rynek pracy w ubiegłym roku najbardziej poszukiwał następujących pracowników: kierowców, pielęgniarek oraz położnych, a także specjalistów do spraw reklamy, marketingu i sprzedaży. Warto więc śledzić deficytowe zawody i spróbować się przebranżowić. Rynek pracy niezwykle często wymaga od nas tego, abyśmy byli elastyczni i otwarci. Stąd też poszukiwanie nowych rozwiązań może sprawić, że odkryjemy całkowicie inną ścieżkę zawodową, która przyniesie nieocenioną satysfakcję.

Zarobki w Mielcu uzależnione są od bardzo wielu czynników. Wpływ na wysokość wynagrodzenia ma przede wszystkim doświadczenie i posiadane przez pracownika umiejętności. Warto zaznaczyć, że także każde miejsce pracy oferuje inne zarobki. Pracownicy mogą też liczyć na dodatkowe premie czy dobrze płatne nadgodziny. Większa wypłata trafi także do portfela osób, zajmujących wyższe stanowiska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here