Zastanawiasz się gdzie podjąć naukę na wyższej uczelni? Które miasto może zaproponować najbardziej atrakcyjną ofertę edukacyjną? W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć możliwości i perspektywy jakie stają za studiowaniem w Łodzi. Studia – Łódź to przede wszystkim znana na całym świecie szkoła filmowa, ale również inne uczelnie, które oferują naukę na wysokim poziomie.

Studia – Łódź

studia - łódźCzy warto studiować w Łodzi? Co interesującego ma nam do zaproponowania to miasto pod względem edukacyjnym? Przede wszystkim w Łodzi znajdziemy kilka uczelni wyższych, które mogą pochwalić się dydaktyką na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej kolejności wspomnimy o najstarzej uczelni w tym mieście, czyli o Uniwersytecie Łódzkim. W dalszej kolejności ciekawą opcją jest studiowanie na Politechnice Łódzkiej, która w skali kraju jest jedną z największych uczelni technicznych. Warto również rozpatrzyć możliwość studiowania na Uniwersytecie Medycznym. Jednak zdecydowanie najsłynniejszą łódzką szkołą wyższą jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, której specjalnością są sztuki filmowe. To bez wątpienia uczelnia znana na całym świecie.

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi

Łódzka „filmówka” jest bez wątpienia najpopularniejszą i najlepszą tego typu szkołą wyższą w Polsce. Możemy tutaj studiować na kilku wydziałach. Bardzo popularnym kierunkiem na tej uczelni jest choćby aktorstwo. Możemy jednak również kształcić się na takich wydziałach jak operatorka i realizacja telewizyjna, organizacja sztuki filmowej, reżyseria filmowa i telewizyjna. Na tym ostatnim wydziale możemy się specjalizować w takich niszach jak montaż filmowy, czy też scenariopisarstwo. O atrakcyjności tej uczelnie najlepiej może świadczyć bogata lista absolwentów, którzy odnieśli sukcesu w sztuce filmowej. Wymieńmy choćby Andrzeja Wajdę, Romana Polańskiego, Krzysztofa Zanussiego, czy też Krzysztofa Kieślowskiego. Jak więc widać to same znane i szanowane osobistości nie tylko w świecie filmu.

Uniwersytet Łódzki

Jeśli jednak nie interesujesz się filmem i nie widzisz siebie jako reżysera, aktora, czy montażystę filmowego, możesz rozpocząć studia na Uniwersytecie Łódzkim. Jakie kierunki można studiować na tej szacownej uczelni? Możliwości wyboru są naprawdę ogromne. Oferta edukacyjna tej łódzkiej uczelni jest bardzo różnorodna. Możemy tutaj studiować choćby analitykę biznesu, bezpieczeństwo narodowe, biomonitoring i biotechnologie ekologiczne, cyfryzację i zarządzanie danymi w biznesie, ekonomię miasta zrównoważonego, logopedię z audiologią, wojskoznawstwo, czy też turystykę i rekreację. To oczywiście tylko wybiórcze przedstawienie kilku wybranych kierunków. Studiować bowiem możemy jeszcze wiele innych dziedzin nauki. Nauka na Uniwersytecie Łódzkim to ćwiczenia i wykłady na bardzo wysokim poziomie.

Politechnika Łódzka

Dla osób, które lubują się w naukach ścisłych, atrakcyjną może być oferta edukacyjna Politechniki Łódzkiej. Jakie kierunki możemy studiować na tej technicznej uczelni? Przede wszystkim bardzo popularna jet automatyka i robotyka. Obok tego możemy również studiować inżynierię produkcji, inżynierię materiałową, mechanikę i budowę maszyn, elektrotechnikę, elektronikę i telekomunikację, energetykę, mechatronikę, analitykę chemiczną, nanotechnologię, biotechnologię, inżynierię środowiska, czy też zarządzanie i inżynierię produkcji. Jak więc widać możemy tutaj kształcić się w wielu interesujących kierunkach technicznych. Uczelnia ta oferuje zarówno studia I stopnia, jak i studia magisterskie, a także studia podyplomowe i doktoranckie.

Czy warto studiować w Łodzi?

studia - łódźPozostaje pytanie, czy tak naprawdę warto studiować w Łodzi? Czy jest to ośrodek akademicki o uznanej renomie? Wydaje nam się, że naturalnie wiele brakuje mu do takich ośrodków jak Warszawa, Kraków, Poznań, czy Wrocław. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę tylko jedną uczelnię – „filmówkę” – to studia – Łódź są na tle innych miast zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Dlatego też jeśli planujesz związać swoją karierę zawodową z filmem, to w zasadzie nie pozostaje ci nic innego niż studiowanie w Łodzi. Nie ma innej lepszej uczelni w Polsce, która specjalizowałaby się w sztuce filmowej.

Warunki życia w Łodzi

Dodatkowo warto podkreślić, że Łódź nie jest miastem drogim jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy. Wynajęcie kawalerki, czy też pokoju jednoosobowego nie jest dużym wydatkiem. Można więc wtedy zrezygnować z uciążliwych dojazdów i zamieszkać w mieście całkiem przyjaznym, które na dodatek posiada bardzo atrakcyjną ofertę kulturalną i rozrywkową. W Łodzi odbywają się liczne i duże koncerty, oraz interesujące wydarzenia sportowe. Dlatego też jeśli będziemy mięć chwilę wolnego czasu, z pewnością nie będziemy się nudzić. Łódź to bardzo dobre miejsce do pojęcia nauki i zamieszkania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here