facility management

Coraz więcej osób korzysta z usług zarządzania nieruchomościami. Takie kompleksowe działania przede wszystkim skoncentrowane są na nadzorowaniu i koordynowaniu inwestycjami, ale w zakres obowiązków mogą wchodzić bardzo różnorodne czynności. Dlatego właśnie management to zawsze oferta szyta na miarę i dopasowana do potrzeb klienta. Z zasady podnosi standardy, wpływa na pracę ludzi, wprowadza nowoczesne technologie i usprawnia procesy. Obniża przy tym koszty eksploatacyjne i podnosi rynkową wartość nieruchomości.

Facility management – specjaliści od zarządzania

Usługi Fm Solutions bardzo często obejmują nadzór nad instalacjami i urządzeniami, które w budynkach są zainstalowane. Takie rozwiązania nie są już nowością na polskim rynku, więc sprawny manager staje się poszukiwanym specjalistą. Będzie on dbać o techniczną obsługę nieruchomości, prace serwisowe i konserwacyjne, a także regularne przeglądy. Kompleksowe działania facility management w dużych miastach takich jak Kraków, Warszawa, Katowice czy Wrocław już są standardowo wykorzystywane. I nic dziwnego, że chętnie sięgają po nie również właściciele nieruchomości w mniejszych miejscowościach. Przede wszystkim to przyczynia się do ograniczenia kosztów napraw instalacji lub wymiany urządzeń.

Dla kogo facility management fm?

Obsługa techniczna budynków FM Solutions w pewien sposób zwalnia właściciela nieruchomości z konieczności dbania o szereg aspektów związanych z na przykład z systemami grzewczymi, wentylacyjnymi, sanitarnymi, klimatyzacyjnymi oraz elektrycznymi. To znacząco obniża koszty eksploatacji. Poza tym zarządzania nieruchomościami to szereg usług związanych także z ochroną budynków, zapewnieniem systemów telekomunikacyjnych czy przeciwpożarowych. Przede wszystkim są to produkty szyte na miarę branży i każdej nieruchomości z osobna.

Dobre zarządzania nieruchomościami

Warto współpracę ze specjalistami w zakresie facility management rozpocząć już na etapie powstawania inwestycji, ponieważ wówczas mają oni wpływ na planowanie najważniejszych systemów i wdrażanie funkcjonalnych rozwiązań. Pozwalają również optymalnie wykorzystać zasoby i produkty. Oczywiście fm sprawdzi się także w każdym momencie, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i fachowe doradztwo z pewnością zaprocentują. Warto również pamiętać, że facility management jest również przeznaczony dla przedsiębiorców wszystkich innych branż, którzy chcą zlecić zadania związane z zapleczem technicznym czy administracyjnym firmie zewnętrznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here