Sprzedaż samochodu

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo duży. W związku z wysoką konkurencją sprzedaż pojazdu może być dość kłopotliwa. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na 4 pytania, które najczęściej nurtują osoby chcące sprzedać auto. Sprawdź odpowiedzi na nie i zwiększ swoją szansę na sukces.

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Przygotowanie samochodu do sprzedaży jest kluczowym aspektem, podczas rozpoczęcia procesu sprzedażowego. Pierwszym krokiem powinno być dokładne posprzątanie i umycie pojazdu. W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i wyprać tapicerkę, gdy jest to konieczne, a także wypolerować lakier. Wpływa to nie tylko na atrakcyjność oferty, ale wzrostu wartości samochodu. Warto zadbać także o żarówki, poziom płynów oraz bezpieczniki. Dodatkowo należy wykonać kilka dobrych fotografii samochodu, które będą umieszczone w ogłoszeniu. Należy uważać, by wybrać odpowiedni kadr, tak aby auto nie było „ucięte” i nie robić fotografii pod słońce. Dodatkowo należy pamiętać o szczerości i pokazać potencjalnemu kupującemu ewentualne wady pojazdu. Kolejnym z aspektów jest zebranie wszystkich niezbędnych informacji na temat pojazdu m.in. numer VIN, historia serwisowa, data ostatniego przeglądu, data ważności ubezpieczenia oraz dokumentów potwierdzających.

Gdzie najlepiej wystawić ogłoszenie samochodowe?

Powodzenie sprzedaży, nie tylko używanego samochodu, w głównej mierze uzależnione jest od trafienia do właściwego odbiorcy. Największą popularnością wśród osób chcących kupić samochód cieszą się wszelkiego rodzaju portale ogłoszeniowe. Część z nich umożliwia wystawienie darmowego ogłoszenia, jednak korzystanie z niektórych jest płatne, dlatego ile kosztuje ogłoszenie samochodowe sprawdzisz na Substa.pl. Dodatkowo innymi możliwościami zdobycia klienta jest publikanie ogłoszeń w lokalnej prasie – papierowej oraz w wydaniach online, na forach, a także w social media wraz z prośbą o przesłanie informacji dalej. Dobrym źródłem wiedzy na temat istnienia potencjalnego kupca w okolicy jest poczta pantoflowa. Ponadto warto zaznaczyć, że mimo przeniesienia znaczącej części naszego życia do sieci, wciąż funkcjonują komisy samochodowe.

Jaki jest najlepszy czas na sprzedaż samochodu?

Podobnie jak w innych branżach, również w samochodowej zauważyć można pewną sezonowość. Najlepszym czasem na sprzedaż samochodu są wiosna oraz jesień. Warto wiedzieć, że po zimie znacząco wzrasta zainteresowanie autami sportowymi, a także kabrioletami. Zima oraz wakacje uważane są za najmniej intensywne na rynku samochodów używanych.

W jaki sposób ustalić cenę samochodu?

Wielu przeglądających oferty sprzedaży samochodów korzysta z filtrowania ogłoszeń pod kątem ceny. W związku z tym znaczne zawyżenie wartości pojazdu ograniczy jego wyświetlanie przez użytkowników. Dodatkowo taka oferta nie będzie korzystna. Warto podkreślić, że z kolei zbyt niska kwota nie będzie wzbudzała zaufania. Cena sprzedanego samochodu musi być satysfakcjonująca dla obydwóch stron oraz jak najbardziej odpowiadająca wartości pojazdu. Można ją nieznacznie zawyżyć, by dać nabywcy pole do targowania się i niewielką obniżką ceny zachęcić go do zakupu. Warto porównać własną ofertę z innymi znajdującymi się w Internecie pamiętając, że istotnymi aspektami mającymi wpływ na cenę są:

  • wiek samochodu,
  • pochodzenie,
  • ilość właścicieli,
  • przebieg,
  • wyposażenie,
  • stan karoserii i tapicerki,
  • ewentualne wypadki,
  • możliwość potwierdzenia jego historii,
  • wersja silnika.

W Internecie znaleźć można kalkulatory pozwalające na oszacowanie jego ceny na podstawie wybranych kluczowych kryteriów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here