Pawilony modułowe

W ostatnim czasie budownictwo modułowe jest coraz bardziej popularne. Zastosowanie systemu modułowego pozwala na szybkie postawienie budynku. Do niedawna budowa dużego obiektu użyteczności publicznej, budynków handlowych lub zaplecza turystycznego związana była z długim okresem oczekiwania. Skorzystanie z technologii budownictwa modułowego pozwala zyskać na czasie, technika ta coraz częściej stosowana jest również do budowy domów mieszkalnych.

Pawilony modułowe – dlaczego są popularne?

Moduły z których budowane są pawilony modułowe są wykonywane w fabryce, a na miejscu przeznaczenia są montowane i łączone ze sobą. Można je z powodzeniem stawiać właściwie na każdym podłożu, piaszczystym, podmokłym, czy na terenach skalistych, co nie zawsze jest wykonalne w przypadku tradycyjnego budownictwa. Pojedyncze moduły można stawiać na płaskich zadaszeniach już istniejących budynków, przed wykonaniem prac w tym wypadku wymagane jest sprawdzenie nośności budynku. Pawilony modułowe można również po wybudowaniu demontować i przenosić w inne miejsce, w zależności od zaistniałych potrzeb. W każdej chwili można je zmodyfikować poprzez np. powiększenie o inne elementy modułów.

Pawilony modułowe są dostosowane do norm budynków użyteczności publicznej, dlatego nadają się do wznoszenia z nich budynków stałych, takich jak szpitale, przedszkola, szkoły czy hotele. Warunki atmosferyczne nie powodują korozji konstrukcji modułów, są one pokryte specjalnymi środkami antykorozyjnymi, elementy konstrukcji znajdują się wewnątrz budynków, dlatego nie ma tam dostępu wilgoci. Pawilony modułowe charakteryzują się dobrą izolacją, posiadają  ściany wypełnione wełną mineralną, skonstruowane są pod kątem dwupoziomowej redukcji hałasu, dlatego mają bardzo dobre parametry akustyczne.

Informacje dodatkowe: Szukasz kontenerów lub pawilonów dla swojego biznesu? Sprawdź MJ Project Budownictwo modułowe – dowiedz się więcej

Kontenery w budownictwie modułowym

Kontenery modułowe wykorzystywane są na różnego rodzaju zaplecza budowlane, obiekty tymczasowe, pomieszczenia w halach produkcyjnych, można przy ich pomocy stworzyć zaplecze dla pracowników, turystów i służb porządkowych. Często dostarczone na miejsce przeznaczenia kontenery są już nie tylko zaopatrzone w instalację elektryczną i kanalizacyjną, ale mogą być umeblowane w ściśle określonym stylu, wybranym przez osobę zamawiającą.  Budownictwo kontenerowe jest również bardzo korzystne pod względem ekonomicznym. Nie ma kosztów związanych z koniecznością zatrudnienia wielu podwykonawców. Brak też przestojów wynikających ze złej pogody, ponieważ wszystkie moduły powstają w fabryce. Pewnym minusem kontenerów może być fakt, że ich forma i wymiary nie mogą być dowolne, ponieważ budowane są według określonych zasad.

Kontenery modułowe są często potrzebne tylko w określonym sezonie, dlatego ważny jest szybki czas ich wybudowania. W przypadku, gdy czas ich wykorzystywania nie przekracza trzech miesięcy, nie wymagane są żadne pozwolenia na postawienie takich obiektów.

Budownictwo modułowe to rozwiązanie korzystne zarówno z powodów ekonomicznych, jak i funkcjonalnych, wpływa na to szybki czas budowy, możliwość przeniesienia w dowolne miejsce oraz możliwość modyfikacji do różnych celów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here