studia w warszawie

Studia w Warszawie to bez wątpienia marzenie wieku młodych absolwentów szkół średnich. Warszawskie uczelnie cieszą się ogromną renomą i prestiżem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W stolicy Polski możemy studiować zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich, czy też podyplomowych. Oferta edukacyjne warszawskich szkół wyższych jest bardzo atrakcyjna.

Studia licencjackie

studia w warszawieStudia licencjackie są tzw. studiami I stopnia. Od nich zaczynają przygodę z nauką na uczelni wyższej świeżo upieczeni studenci. Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, wyjątkowo na niektórych technicznych uczelniach mogą jednak trwać nawet 3,5 roku. Nauka odbywać się może zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Oczywiście na studia niestacjonarne będziemy musieli zapłacić. Na tego rodzaju studiach spotkasz się z różnymi formami zajęć, od ćwiczeń, przez wykłady, po laboratoria, praktyki, czy też seminarium licencjackie. Na tych ostatnich zajęciach będziesz przygotowywał się do napisania pracy licencjackiej , której obrona będzie zwieńczeniem tego etapu studiów. Po ich ukończeniu uzyskujemy tytuł licencjata, lub inżyniera – w przypadku uczelni technicznych – i możemy zakończyć naukę z wykształceniem wyższym.

Czy warto podjąć naukę na studiach magisterskich?

Oczywiście część studentów zastanawia się jednak, czy aby na pewno warto na tym – tak wczesnym przecież – etapie kończyć proces kształcenia się. Bowiem sam licencjat słusznie jest uznawany przez znaczną grupę pracodawców za wykształcenie nie wystarczające. Posiadając dyplom ukończenia 3-letnich studiów licencjackich nie mamy w zasadzie czym pochwalić się na rynku pracy. Licencjat nie jest zbyt prestiżowy. Dlatego uważamy, że zdecydowanie warto podjąć naukę na uzupełniających studiach magisterskich. Trwają one zaledwie 2 lata, a korzyści z ich ukończenia są niewspółmiernie duże. Nie dość, że zyskujemy prestiżowy tytuł magistra, to jeszcze otwieramy sobie drogą do dalszego kształcenia choćby na studiach podyplomowych.

Studia w Warszawie

Warszawa jest zdecydowanie największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Działa tutaj wiele uczelni wyższych, a studenci zjeżdżają na studia niemalże z całego kraju. Magia Warszawy przyciąga, decydujące znacznie ma również bogata oferta edukacyjna tego miasta. Możemy tutaj studiować zarówno na tych najbardziej renomowanych i atrakcyjnych kierunkach, jak i na tych bardziej niszowych i specjalistycznych. Do wyboru mamy wszelkie tryby nauczania: studia stacjonarne, zaoczne, online, wieczorowe, czy też eksternistyczne. Ciekawą opcją są również studia w języku angielskim. Studia w Warszawie zapewne do najtańszych nie należą. Ale kształcenie się w kulturalnym i medialnym centrum Polski musi mieć swoją cenę.

Uczelnie Wyższe w Warszawie

W stolicy Polski funkcjonuje kilka bardzo ważnych dla nauki uczelni o uznanej renomie i prestiżu sięgającym nawet za granicę. Oczywiście na pierwszym miejscu wymienimy Uniwersytet Warszawski z doskonałą i wysoko wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną, oraz nowoczesnym zapleczem infrastrukturalnych i laboratoryjnym. Oczywiście kandydaci na studentów powinni również zapoznać się ofertą edukacyjną Politechniki Warszawskiej, a także Szkoły Głównej Handlowej. To znane w Polsce i za granicą uczelnie mające wkład nie tylko w rozwój dydaktyki, ale również nauki w ogóle. Absolwentami warszawskich uczelni jest wiele znanych i podziwianych osobistości.

Uniwersytet Warszawski

studia w warszawieJakie interesujące kierunki można studiować na Uniwersytecie Warszawskiem? Przede wszystkim uczelnia ta oferuje wysokiej jakości studia na takich kierunkach jak biologia, chemia, fizyka, geologia, lingwistyka stosowana, matematyka, neofilologia, orientalistyka, polonistyka i wielu innych bardzo atrakcyjnych kierunkach. Do wyboru mamy również wiele trybów nauczania: studia stacjonarne, zaoczne, wieczorowe, eksternistyczne, czy też studia online. Ukończenie tej uczelni wiąże się z wielkim prestiże. Dyplom ukończenia Uniwersytetu Warszawskiego jest wysoko oceniany przez potencjalnych pracodawców. Na Uniwersytecie Warszawskim można również skorzystać ze współpracy z uczelniami zagranicznymi i wyjechać na studia do innych krajów. To znacznie poszerza horyzonty i pomaga w szlifowaniu języków obcych.

Czy warto studiować w Warszawie?

Każdy absolwent szkoły średniej zastanawia się czy warto podjąć naukę na uczelni wyższej właśnie w Warszawie. Zamieszkanie i nauka w stolicy Polski jest bez wątpienia kuszącą perspektywą. Oczywiście studiowanie w Warszawie łączy się z prestiżem i dostępem do bardzo chłonnego rynku pracy, gdzie zarobki są w skali kraju bardzo wysokie. Jednak musisz wiedzieć również, że Warszawa nie jest miastem tanim. Wynajęcie mieszkania w Warszawie wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego nie każdy może sobie na to pozwolić. Warto również rozważyć zamieszkanie poza Warszawą i dojeżdżanie na zajęcie. Jednak trzeba to dobrze wykalkulować, by koszty dojazdów nie były zbyt wysokie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here